Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik macskákat érintő...

Létezik macskákat érintő emberallergia?

Figyelt kérdés

A fekete cicánk, Árnyék tavaly nyáron került hozzánk. Születése óta tüsszög, az állatorvos szerint macskanáthája van, és a kezelése is 30% eséllyel lehet hatékony, ami többtízezer Ft-ba is belekerülhet. De szerintem erre semmi szükség nem lenne, mert szimplán az emberre allergiás.

Úgy következtettem erre, hogy


1. A macskanátha fertőző, és sok más olyan tünettel, mint pl. az erőteljes szemváladékozás, az orr szinte teljes bedugulása, és sok más olyan tünet, ami miatt a cica mára már nem hiszem, hogy élne.


2. Sok másik cicával is összejár, és azóta sincs semmi bajuk.


3. Egy bizonyos távolságon kívül sose láttam tüsszögni, és valahányszor találkozunk, tiszta a pofija, semmi odaszáradt szmötyi nincs rajta, csak sajna nem sokáig, mert vadul rákezdi megint.



Ha tényleg létezik ilyen allergia, van kezelési módja?

Utánanéztem, de ilyet sehol nem említenek.


Válaszokat előre is köszi!



#Emberallergia cicáknál
2020. aug. 5. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Nincsen emberallergia macskáknál.
2020. aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyetlen cikket dobta ki nekem a "macskát érintő emberallergia" keresésre. [link]


Viszont szerintem ez a cikk semmit nem bizonyít. Nem tudják elmondani az állatok, hogy mi a bajuk, így nem hiszem, hogy létezik ez a "betegség". Én macskám is tüsszentett rendszeresen a por és bizonyos fajta macskaalmok miatt, mert szeretett belefeküdni. Ha nem macskanáthás, nem kell túl gondolni. Sok macska belefekszik mindenbe, beleszagol a fűszerekbe stb.., emiatt is lehet. Próbáld apránként kideríteni, hogy nem-e allergiás pl a porra, az alomra amit használsz stb..

2020. aug. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

És az orvos meg is vizsgálta? Mert ha macskanáthás akkor az kideríthető, hogy benne van-e a vírus a szervezetébe egy laborral.

Szerintem vidd másik orvoshoz.

2020. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen és ez nem macska nátha. Sok dolog okozhatja. Orrgyulladás, fog probléma, sérülés, idegen test, por illetve étel allergia, vele született orr deformitás... Keress egy normális orvost, aki meg is vizsgálja.
2020. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Simán lehet macska nátha. Az enyém, mielőtt hozzám került volna, nagyon durván benne volt. Már eltelt két év, és ő is olyan, hogy egyéb tünete nincs, csak nagyon tüsszög. A többi azért nem kapja el, mert erősebb az immunrendszerük. De egy laborral biztosra lehet menni.

Nagyon szomorú, hogy sajnálod a pénzt a macskád egészségére. De ez már csak saját vélemény.

2020. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akár a ruháid öblítőszaga miatt is tüsszöghet a közeledben.
2020. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


5/6 Anonim!

Anyagi helyzetünk sajnos nem áll a helyzet magaslatán, főleg azért, mert már lassan 1 éve egészségügyi okokból munkanélküli vagyok, és jelen helyzetemben az ilyen anyagi kérdésekben nem én döntök, és ezzel meg nem igazán szeretek dicsekedni, mint ahogy a fenn maradt másik 2 okkal se.

A kezelés eddigi mellőzése meg pont az állatorvosunk tanácsára (igaz meg se vizsgálta), valamint a betegség kérdéses milyensége miatt történt.

Azért is tettem ide a kérdést, hogy hátha a végén kiderül, hogy egy könnyebben kezelhető betegséggel állunk szemben, aminek kezelésének tán van egy olyan alternatívája, amivel mi magunk is boldogulhatunk (pl. gyógynövények) :)

2020. aug. 7. 18:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!