Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit mondana a tenyésztő?

Mit mondana a tenyésztő?

Figyelt kérdés

A jövőben szeretnék egy kandúr Brit cicát.

Tenyésztőtől venném.

Na a "gond", hogy én nagyon szeretném ha olyan kandúros kinézete lenne.

Olvastam, hogyha ivarérés előtt ivartalanítják akkor "lányosabb", karcsúbb lesz.

Mivel én kandúros formát szeretnék, és ha ezt elmondom a tenyésztőnek akkor lehetséges ivarérés után ivartalanítani? (1+)

Vagy ez nincs életkorhoz kötve, hogy mikor ivartalaníttatjuk.

Mielőtt jönnének az olyan kommentelők, hogy kérdezd meg a tenyésztőt...csak a jövőben szeretnék ilyen cicust ezért még nem hívtam fel egy kennelt sem.



2020. aug. 6. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia.6 hónapos kortól lehet vinni a cicát.Ismerősöm tenyésztőtől vett macskát 1éves 2 hónapos volt mikor ivartalanította.Tehát 1+osan is lehet ivartalanítami csak a z a lényeg bogy ne kerüljön össze lány cicával.Egyébként érdemes minél hamarabb mert elég büdöset spriccel mi denhova és elég nehéz latakarítani.
2020. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves kora után is lehet, de sokáig nem érdemes halogatni, mert fiatalon könnyebben viseli és még nem valószínű, hogy kialakul nála ezzel kapcsolatos betegség, daganat.

Viszont az ivaréréssel a macskák elkezdenek jelölgetni, ami a kandúros kinézettel kb. együtt kezd kialakulni, és benne van a pakliban, hogy ha már akkor ivartalanítod, mikor már jelölget, akkor mint rossz szokást megtartja. Az ultrabüdös kandúrvizeletet takarítgatni nap mint nap meg annyira nem jó.

2020. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi tenyésztőtől vettünk brit cicát, és 10 hónapos volt, mikor ivartalanítva lett. De a jellegzetes brit kandúr pofi már ahogy visszanézem a képeket, 7-8 hónapos korára kialakult nála. Szóval semmi gond nincs ha 1 évnél fiatalabb a cica, amikor ivartalanítva van, a toka már ott lesz neki. :D
2020. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ragaszkodsz a kölyökhöz, a tenyésztők sokszor el szokták adni a tenyésztésből kivont felnőtt macskákat, ivartalanítva.

Így biztos kandúros külsejű kandúrt tudnál venni.

Mondjuk igaz, ahogy fentebb írták, ha már rászokott a jelölésre, valószínűleg ivartalanítás után is fog.

2020. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
te yésztő is.erősöm pont eladja a tenyésztésből kivont kandúrját.2 éves.Ha érdekel gyere privi.
2020. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Mi 6 hónaposan ivartalaníttattuk. Olyan kandúr, h mindenki a csodájára jár. Jól megtermett, izmos cica, kajás 😁
2020. aug. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

Ne pontozzatok le... xD

De kezdjük ott hogy aki ivartalanítva van az nem kandúr szerintem.

Az a kandúr aki megy jobbra balra és rakosgatja a nőstényeket, na annak nem csak kinézete van.

Amúgy nincs korhoz kötve az ivartalanítás :D

2020. aug. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Ne pontozzunk le, de hülyeségeket beszélsz? Miért ne lenne kandúr? Szerinted a golyókon múlik?

Kérdező: a jövőben mindenféleképpen érdeklődd ezt meg a tenyésztőtől. Szerintem nem muszáj 1+ éves koráig várni, elég 8-9 hinapos

2020. aug. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hónaposig* bocsi véletlenül elküldtem.
2020. aug. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésben benne volt, hogy 6-(1 év alatt) kell ivartalaníttatni a TK-hoz, mielőtt még pároztatni lehetne.
2020. aug. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!