Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet úgy nevelni egy...

Hogy lehet úgy nevelni egy macskát hogy ne igényelje a csavargást és azt hogy kint is legyen? Eddig akárhány macskám volt mind igényelte a kintlétet.

Figyelt kérdés

Az viszont nem jó hogy azon kell izgulni elütik-e.

Egyébként lehet jönni hogy ilyen olyan kerítést lehet csinálni amikor a korábbi macskáim simán felmentek a tetőkre is.


2020. aug. 8. 06:24
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Még egyszer mondom. Alapvetően eddig is bent voltak a macskáim. Viszont egyszerűen igénylik a kint létet is. Ha hosszabb ideje bent vannak már kaparnak nyávognak. Valószínű vadászni is szeretnek mert gyakran hoznak haza zsákmányt.
2020. aug. 8. 07:59
 12/29 anonim ***** válasza:
68%

Én kertes házban benti cicát akartam. A macskám 2 hónapos korától bő 3 hónapon keresztül nyávogott ordítva az ablakban és az ajtóban egyfolytában, annyira ki akart menni. Totál kivoltam, én ilyenről nem hallottam még soha, hogy kiskorától nem akar megmaradni bent. Elvittük ivartalanítani, ugyanúgy folytatta. Kinti-benti lett. Macskabiztos kerítést én nem csináltatok, 2 ismerősömnek van, az egyiknél ki-be járnak a macskák ugyanúgy, a masiknál az egyik nem tud kimenni (a másik simán), de egész nap vagy a kerítésen lógva, vagy mellette visít, mert menne. Szóval saját tapasztalatom alapján van olyan macska, amelyik egyszerűen nem bírja a korlátozást. Az enyém 6 éves, nagyon jól elvan, ügyesen vigyáz magára, de nem örülök neki amúgy, hogy kint van, viszont kínozni se akarom őt.

Próbáld bent tartani, hátha sikerül.

2020. aug. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
62%
Barátnőm hámmal sétáltatja. De ki sose engedné egyedül, főleg hogy fajtatiszta, maine coon és tuti ellopnák.
2020. aug. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Salx Narval ***** válasza:
44%
Nyilván ott ahol a tetőre is feltudnak menni felesleges bármilyen kerítés készíteni.:D Ahol viszont csak a kerítésen át tudnak elmenni ott csak pénz és akarat dolga mint ahogy egy nagyobb udvari kifutó is. Más megoldás nincs, nyitott ajtó és szökésre alkalmas kerítés mellett nincs ember aki neveléssel visszatartaná őket. Nekem ugyan volt egy ilyen cicóm, mármint kinti, benti, ő nem hagyta el az udvart soha, nem én neveltem így az ő döntése volt. Befogadott macska volt, lehet, hogy sokat éhezett, talán bántották is bár nem félt az emberektől, nem tudom de attól a naptól fogva , hogy hazavittem nem hagyta el az udvart viszont más macskát sem engedett be amikor megnőtt, nagyon védte a területét.
2020. aug. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
43%
Sehogy. Vagy kiskoratól szobacica és soha nem engeded ki, vagy csak hámban setáltatod. De ha egyszer szélnek ereszted, akkor megszokja és igenyli. Miénk se ül meg a valagán, igaz csak a kertben van, max a szomszédig megy. De ha menni akar, akkor képes az üveget is kikaparni.... :/
2020. aug. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
52%
Nevelni sehogy. Vagy olyan a macsek, hogy megmarad (nagyjából) telekhatáron belül, vagy nem. Az ivartalanítással a hosszabb túrázásokat általában elhagyják, de arra, hogy szigorúan kerítésen belül maradjon, nem sok esély van. Ha csak ő nem ezt akarja.
2020. aug. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
53%

Ezek az állatok nagyon intelligensek.

Attól, hogy bent tartod Őket, még foglalkozni kell velük és szellemileg fárasztanti... Talán nem is olyan sokat, csupán napi 1-2 órát. Persze ez változó, macskafüggő is, de az sajnos tény, hogy a legtöbb macskatartó egyáltalán nem akar foglalkozni a macskájával napi 5 percen belül.

Az ajtónál, ablaknál ugrálás, nyávogás tipikusan ennek a jele...

És sokaknak sajnos egyszerűbb törvényt sértve kibaxni csavarogni, mint foglalkozni vele...

Amúgy a macskabiztos kerítés teljesen jól működik!

Csak kell venni a fárattságot, hogy ne legyen a kerítés mentén semmi olyan, amin át tudnak mászni/ugrani pl. fa.

Az is megoldható, hogy a házra ne tudjanak felmenni, persze nem biztos hogy fillérekből... De a szökés mindig, minden esetben megakadályozható, csak mindenhol változó hogy mennyit kell rá költeni. Macska tartás előtt talán ezt is érdemes mérlegelni... Amúgy ha ki megy a macskád, jogilag 90 ezer forintra lennél büntethető.

2020. aug. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Amúgy annyira bírom hogy a mr. tökéletesek itt vádaskodnak és szólnak le másokat.

Szoktam a macskáimmal foglalkozni sőt még velem is szoktak aludni.

Viszont ha elmegyünk itthonról nem hagyhatom őket bent mert nem bírják. Hiszen ha itthon vagyok is nyávognak egy idő után hogy mennének ki az udvarra.

2020. aug. 8. 09:40
 19/29 Salx Narval ***** válasza:
78%
Azért van mindenki lepontozva kedves 11-es mert az emberek azt gondolják csakis ők tarthatják jól az állataikat a többiek felelőtlenek és állatkínzók. Ne foglalkozz vele, itt nem tudsz olyan választ adni amit mindenki elfogad, azt is lepontozzák amit esetleg kérdezel.:D Mindenkire toltam egy pipát elolvasás nélkül, hátha jobb napotok lesz tőle.:D
2020. aug. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
49%

Nem foglalkoztunk vele, haha... Nem volt akkor még gyerekünk, kb a macska volt a gyerek. Órákat játszottunk vele minden egyes nap. Én otthonról dolgoztam, a férjem meg 24/48-ban, kb sose volt egyedül, volt időnk szórakoztatni. Egy ideig működött, aztán megunt minket, és ment vernyogni az ajtóhoz.

By the way, a "macskabiztos" kerítésre mászik fel a macska, nem fára, és arról ugrik ki. Rohadt sok pénzért csinaltatta az ismerősöm, és ennyit ér. Bár igaz, egyiküknél a bénábbik macska nem tud kimenni, az csak hangosan nyávog egész nap, mert nem mehet... Persze lehetne madárháló tulajdonképpen az egész ház körül, de azért maradjunk már normálisak. A zárt kifutó valóban megoldás, de ha a macska abban is üvöltve nyávog, hogy ki akar menni, akkor az is inkább állatkínzás szerintem.

Én ezzel kicsit úgy vagyok, hogy oké, hogy NEKÜNK jó, ha bent tartjuk a macskát, mert nyugodtak lehetünk, hogy nem lesz baja, de ha NEKI nem jó, akkor nem vagyok benne annyira biztos, hogy ez a helyes, még akkor sem, ha kint veszélyes.

2020. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!