Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyünk a macskával?

Mit tegyünk a macskával?

Figyelt kérdés
Ma furdoben voltunk, es mikor jottunj haza, lattunk egy cicat,aki beszaladt a motorterbe. Probaltuk kiszedni, kb 30 perc utan sikerult is. Gennyes volt a szeme, és elég sovanyka volt, szoval hazahoztuk. Szerintem lehet hogy nem volt jo dontes, szerintem tobb mint 8 hetes, de lehet hogy elszakitottuk az anyukajatol, meg talan a gazdajatol is, bar ha szabadon koszal gennyes szemmel akkor lehet jobb is igy. Visszavigyuk oda holnap ahol talaltuk, vagy keressunk uj gazdit, esetleg tartsuk meg? Az a baj szuleim nem szeretnek, de ugye ma is beengedtek a lakasba,es szerintem belemennenek, bar a cica allandoan szokni probal, szerintem jobban jarna ha visszavinnenk. Legyszi ne itelkezzetek

2020. aug. 9. 00:47
A kérdező szavazást indított:
Vidd vissza
Tartsd meg
Ajándékozd el
Egyéb
46 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
99%

Először állatorvos, utána visszamenni oda és hátha vannak még ott,+ kérdezősködni.

Utána tartsd meg ha szeretnétek, ha nem akkor próbálj igényes gazdit keresni... Ne csak úgy add oda valakinek, mert lehet megint ez lesz a sorsa.

Utcai macska volt szerintem.

2020. aug. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Kismacska, nem kínlódás neki. Általában az ilyen macskák félénkek örülnek hogy bent vannak...
2020. aug. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Vidd orvoshoz és kérj tanácsot.

Azzal, hogy elhoztad, már felelősséggel tartozol az állat iránt.

Igyekezz gondoskodó emberekhez juttatni, ha nem tartod meg.

2020. aug. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy elhoztad, szinte biztos, hogy gazdátlan, éhező kóbor cica. Ha ott hagyod, nem sok jó vár rá, rövid lenne az élete.
2020. aug. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Kiscicák nem nagyon szoktak még kölyök korban elkóborolni a lakhelyükről, így arra tippelek, hogy kidobott, vagy kóbor macska kölyke lehet. Jól tetted, hogy elhoztad, de ha nem tudsz/nem akarsz róla gondoskodni a továbbiakban, akkor csak legyél az ideiglenes gazdija addig, amíg segítséget kérsz facebookon/állatvédőktől, hogy találjanak neki gazdit.


Már kutyás vagyok, de tiniként kb. 20 éve volt macskám. Ahogy elhoztuk, pár napig ő is menekülni próbál, szekrény mögé bújt, stb, de kajával, és szeretgetéssel, játékkal gyorsan rá lehet venni, hogy akarjon maradni. :) De! A legfontosabb, hogy azonnal szoktasd alomra, mert különben össze-vissza oda fog csinálni a házba, virágcserepekbe.

2020. aug. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Azt azért hozzá kell tennem, hogy mivel pont most költözünk, nem lenne jó ha tönkretenni a laminált padlót, ezért egy nagy dobozban volt tegnap este, és néha az erkélyen felügyelettel hagytuk mászkálni. Akkor keresünk neki gazdát, aki tud több időt tölteni vele, és nem csak egy dobozba fér el. Köszi még egyszer!
2020. aug. 9. 07:34
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, csak el ne engedjétek ott ahol találtátok, azzal halálra ítélnétek.

Egyertemű, hogy árva cica, gondoskodni kell róla. Vigyetek dokihoz, es szeretgessétek sokat és játszatok vele, amíg nem találtok gazdit neki.

Tegyétek fel fb csoportokba, akkor több esélye van gazdisodni.

2020. aug. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szomszédom fialtatja a macskáit kint vannak mind. Pár hete nagy esőzések voktak, 2 napig áztak kint a kicsik az utcán.

Ordítottak de nem találtam őket, egyet találtam meg 2 nap múlva kb, az is tiszta takony, csipa volt. Vörös volt a szeme, gennyes.

Leadtam menhelyre. Lefosta a szomszéd.


Te se vidd vissza. Ha van gazdija, az is olyan lehet mint a szomszédom. Nem foglalkozna vele.

Vidd el dokihoz/kérj menhelytől segítséget.

2020. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Vissza ne vidd. Biztos kidobtàk. Vidd el dokihoz aztán tartsd meg.
2020. aug. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Tudom, most el fogtok itelni emiatt, de gondoltam leirom az igazsagot, visszavittuk. Csak az erkelyen fert volna el, mivel a szuleim a laminalt padlora nem engedtek be, mikor most lesz eladva, nem kellene meg elotte tonkretenni. Egesz este kint ejszakaztunk vele az erkelyen, kenegettuk a szemet tetran kenoccsel, megetettuk es megitattuk, de allandoan menekulni akart. Ma visszamentunk, korbecsengettunk, hogy ismeri-e valaki. Ekozben nagyon izgatott lett, mintha nem akarna elmenni onnan. Aztan egy holgy azt mondta, hogy par hazzal arrebb sok cicat tartanak, lehet hogy onnan jott. Es akkor meg is harapta a testverem, ugyhogy ugy gondoltuk, hogy valoszinu errefele lakhatott, es mivel mi megtartani ugysem tudnank, a szemet meg igaz 1 nap alatt nem lehet kikuralni, de mi bekentuk mindennel amit olvastink allatorvosi portalokon, allatorvoshoz elvinni a szuleim mar nem akartak, ha mar ott voltunk ahonnan elhoztuk. Szoval a 2 kis tasak kajajat ami meg maradt odaraktuk neki a kapu ele ahol a sok macska van, elsetaltunk, felnezett, de nem kovetett. Igen, nagyon szomoru voltam, mert tudom, hogy lehet hogy lett volna aki befogadja, de a mi kornyekunkon mindenki szaporitja a macskakat, aztan ottmarad a nyakukon, ez a cica meg kicsit beteg is volt, szoval nem vitte volna el tolunk senki. Meg egy estet meg nem birtam volna vele ejszakazni, esetleg honapokat mire valaki orokbefogadja. Aznap este lekezeltuk es megetettuk, de sajnos muszah vokt visszavinni. Nagyon sajnalom, tudom hogy kehet h elutik, meg en sem szeretem ha egy macskat kintikent tartanak, de ez a kismacska mar ilyennek szuletett, es ugy tunt mintha a haz ahol letettuk ott jo helye lenne. Tenyleg rettentoen sajnalom szegenyt, de igy tud legalabb szabadon elni, nem egy dobozban az erkelyen egesz nap. Menhely nalunk mar nem nagyon tud fogadni nalunk senkit sajnos. Vettuk neki a szemkremet es kajat, osszetakoltuk neki a nagy dobozt amit amugy szetszakitott, ezert kellett vele vegig ejazakazni, de ennel tobbre most sajnos nem futotta, remelem boldog elete lesz ott, es valoban a családjanal tettuk le.
2020. aug. 9. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!