Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Etetés hússal, vagy mégse?

Etetés hússal, vagy mégse?

Figyelt kérdés

Talàn egy hete álltam rá a húsos etetésre (főtt cirkecomb) és eleinte egész sok cica szerette. 20-ból 4-nek nem felelt meg. Ők inkább tápot ettek.

Úgy gondoltam majd javul a helyzet, de nem így lett. Egyre kevesebben eszik meg és vàlasztják inkább a tápot (ami nem a legjobb, 20% a hústartalma). Nem is értem, miért. Finnyásak. Ez előtt Animonda Carny konzervet kaptak, azt néha unták meg 2-en 3-an. Azért álltam le vele.


De így mit tehetek? Álljak rá vissza?

Gondolkodtam, hogy ha esetleg alutasakos szósszal keverem, jobb lesz. Szerintetek?

Vagy adjam felváltva a konzervet és a tàpot?

(A sokszámú cica azért van, mert civil szervezet állatai)



2020. aug. 10. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha már többen nem eszik meg a főtt húst, állj vissza arra az étrendre ami tetszett nekik. Vagy esetleg úgy csináld hogy néhány húst kap, néhány pedig tápot.

A húsnal amugy arra is figyelj nehogy romlott legyen, mert lehet hogy azért nem eszik meg.

2020. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Csak finnyáznak, majd ha éhesek lesznek megeszik.


Viszont a nyers etetés sokrétű dolog, sokat kell utánaolvasni és minden állatnak személyre szabott menüre van szüksége, rendszeres vérképek, plusz a normális minőségű hús azért elég drága. A nyers etetés nem abból áll hogy odarakod elé a tescos húst és kész. Egy rosszul összeállított étrend kifejezetten ártalmas. 20 macskánál lehetetlen becsülettel nyomonkövetni, melyikre mi a hatása, eszi e, mi a végtermék stb.


Táppal és konzervvel etessétek őket. Olcsóbb megvenni, egyszerűbb tárolni és még ha szar minőségű is, akkor is stabilabban lehet etetni vele.

2020. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, a hús emberi fogyasztásra is alkalmas, mi is megehetnénk, és meg is szoktuk, azt főzök (fűszer nélkül) nekik is.


2-es, itt nincs szó nyesr etetésről, mert kicsik is vannak, de amúgysem akartam azt sosem. Nem bízom benne, inkább megfőzöm.

Továbbá az Animonda kb 100-a hús, es minden egyes összetevő (a különböző húsfélék is) fel vannak tűntetve.


Esetleg ha másmilyen húst kapnának? Pl csirkeszív?

2020. aug. 10. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A macsekok nagy része szereti a változatosságot, amíg kicsi volt az enyém, a száraz mellé főtt csirkehúst kapott, különböző alutálkásokkal keverve. Vagyis az íz változott, de a magas hústartalom biztosítva volt, megér egy próbát :)
2020. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm! Holnap megpróbálom alutasakkal keverni :)
2020. aug. 10. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!