Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam a kölyök cicát a...

Befogadtam a kölyök cicát a felnőtt mellé. Hogyan kezdjem az összeszoktatást? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves ivartalan nőstény cicám. Egy hónapja befogadtam az utcáról egy fél év körüli kiscsajt, akkor még csak az udvarra szántam, nem akartam behozni. Dokihoz vittem, kezeltük a fülatkáját, a sebeit, bolhátlanítottuk, mindent megkapott amire szüksége volt. Időközben rájöttem, hogy valószínűleg bent élhetett korábban, mert eszméletlen módon kötődik az emberhez, le sem száll rólam, és nem is nagyon kezdett magával semmit az udvaron, mindig csak rám várt. Végül úgy döntöttem behozom. Most a hálóban szállásoltam el, azelőtt itt nem járt állat.

Rajta és a másik cicán kívül van még egy kistestű kutyus, és egy törpenyuszi, mindenki jól kijön a másikkal.

Hogyan kezdjem majd az összeszoktatást? Elsőnek mindenképp a másik macskával szeretnék foglalkozni, addig a kutya majd az udvaron lesz ameddig ismerednek, neki csak akkor szeretném bemutatni (illetve az udvaron párszor már összeszimatoltak, nem volt gond, csak a kutyus kicsit túl heves néha) amikor a cicák már jól ellesznek. A nyuszi meg nem sok vizet zavar, a ketrecen keresztül megnézhetik egymást (meg ezzel kapcsolatban van tapasztalatom, ő előbb volt itt mint a nagyobbik macs) . Minden tanácsnak örülök, az a tervem, hogy jövő hétvégéig még senkinek sem mutatom be az új lakót.



2020. aug. 30. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Fokozatosan. Elsőnek csak vidd be a cicát a nappaliba, vagy ahol lenni szokott a nagy és kézből mutasd meg neki, aztán figyeld a reakcióit. Ha nem foglalkozik vele vagy pozitívan közeledik, akkor leteheted és játsz velük, de ha fúj, akkor még ne hagyd magára a kicsit. Minden nap kicsit többet mutasd be a bandának, mert a kicsinek is sok lenne ennyi minden egyszerre. Ha már kellően ellazult mindenki, akkor mehet magától.

Sok sikert.

2020. aug. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. aug. 31. 16:05
 3/3 Kolbász2 ***** válasza:
Tedd öket egy szobába és várd ki ami történik
2020. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!