Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Okvetlenül szükséges az...

Okvetlenül szükséges az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Év végén lesz aktuális a dolog. Azért most írtam ki, mert szeretnék tényleg jól dönteni. Házi lány cicáról van szó. Kizárólag benti, lakásban él és egyedül van. Tehát esélytelen, hogy talalkozzon más macskával. Soha nem szoktuk kivinni levegőzni vagy ilyesmi.


Olvasom a pro és kontra érveket, de mindkettő mellett ugyanannyi van. ☹️ Persze egészségügyileg jobb lenne neki, viszont olvastam itt olyat, hogy komplikációk léptek fel és kimúlt a cica.. 🙁 Vagy utána más egészségügyi probléma jött (gyulladás, stb)

Az állatorvossal úgy zártuk le, hogy még nem aktuális, de visszaterünk rá, ha az lesz.


Kinek mi a tapasztalata?

Pro és kontra... Megérte? Sajnalom amúgy, hogy kitrancsirozzák szegénykémet, viszont "tudományos szempontból", tudom, hogy jótékony. Teljesen tanácstalan vagyok....


Légyszi segítsetek!



2020. aug. 31. 07:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%
Mindkét cicámat ivartalaníttattuk a 6. és a 7. hónapban a fent említett okok miatt. Állítólag így nyugodtabbak is, illetve tovább élnek.
2020. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 bentim van, 1 kandúrom és egy nőstényem. Mindkettő ivartalan. Egyrészt nem szeretem a jelölgetést meg a tüzeléssel járó óbégatást és szökési kísérletet, másrészt meg egészségesebb is nekik.
2020. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom a párzási időszak stresszes nekik. Ha ivartalanítod, ezzel megkíméled.


18+

Mintha neked többé nem lenne szabad se szexelned se önkielégítened, de már nagyon rászorulnál. :/

2020. aug. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
89%
Ha átéled az első tüzelési időt, rohansz vele, hidd el.
2020. aug. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Na kérdező, hogy döntöttél?
2020. aug. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Az olvasottak alapján szeretném megcsináltatni neki. Remélem semmi gond nem lesz és gyorsan felépül. Köszönöm a segítséget! 👍🏼
2020. aug. 31. 15:03
 17/26 anonim ***** válasza:
6%

1-es vagyok.

A véglény egyedül itt te vagy. Kicsit vessük le az álszentség köpenyét és lássunk a dolgok mögé. Te egy élőlényt tartasz rabságban, mindennemű szabadságától és ösztönétől megfosztva csupán hobbiból, hatalomvágyból és szeretethiányból és most arról indítasz vitát, hogy mennyire hiperszuper jó lesz neki ha megcsonkítod. Tudom, nem a te hibád, hiszen mindenhol ezt látod. A tényleges állatbarátság ott kezdődik, hogy nem tartasz állatot, nem a 10kutyánál 5 macskánál (ami sajnos egyre nagxobb divat lesz, a hülyeség meg gyorsabban terjed mint a covid). Persze a haszonállat más tészta

2020. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
84%
Az 1es egy idióta
2020. aug. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
57%

Nem olvastam el a dolgokat, de:

Ha fogamzásgátloval tömöd, tönkremegy töle a szervezete.

Ha ivarosan el birod viselni a kétheti bagzását, a te dolgod.

2020. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Tevenyereggyarto ***** válasza:
86%

“Te egy élőlényt tartasz rabságban, mindennemű szabadságától és ösztönétől megfosztva csupán hobbiból, hatalomvágyból és szeretethiányból”


Rabság max akkor lenne ha egy hörcsögketrecben lenne bezárva. Egy benti cica semmilyen kárát nem szenvedi annak ,hogy ő bent van HA normálisan van vele foglalkozva, mindenféle játékkal levezetve az energiája és “kielégítve a vadászösztöne”. Ellenben egy kinti macska azon túl ,hogy rengeteg veszélynek van tikéve (autók, kutyák, rágcsálóknak kirakott mérgek, a szomszéd idióta gyereke stb) veszélyesek a védett állatokra is (pl: Mo.-n minden hüllő és kétéltű védett, ezen túl sok madár, rovar és emlős is).


“és most arról indítasz vitát, hogy mennyire hiperszuper jó lesz neki ha megcsonkítod.”


Ahogy nem is egyszer itt jól megfogalmazták: melyik a jobb ? Egész életedben kanos vagy de nem szexelhetsz (önkielégítés se!) vagy akkor már ne is kívánd ? Nem beszélve a sok megelőzhető betegségről na meg egy nőstény macskának nem öröm ivarosan maradni csak úgy. Van amúgy bármi súlyos érv amellett ,hogy ivarosan hagyjunk egy tenyésztésre alkalmatlan macskát ?

2020. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!