Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Okvetlenül szükséges az...

Okvetlenül szükséges az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Év végén lesz aktuális a dolog. Azért most írtam ki, mert szeretnék tényleg jól dönteni. Házi lány cicáról van szó. Kizárólag benti, lakásban él és egyedül van. Tehát esélytelen, hogy talalkozzon más macskával. Soha nem szoktuk kivinni levegőzni vagy ilyesmi.


Olvasom a pro és kontra érveket, de mindkettő mellett ugyanannyi van. ☹️ Persze egészségügyileg jobb lenne neki, viszont olvastam itt olyat, hogy komplikációk léptek fel és kimúlt a cica.. 🙁 Vagy utána más egészségügyi probléma jött (gyulladás, stb)

Az állatorvossal úgy zártuk le, hogy még nem aktuális, de visszaterünk rá, ha az lesz.


Kinek mi a tapasztalata?

Pro és kontra... Megérte? Sajnalom amúgy, hogy kitrancsirozzák szegénykémet, viszont "tudományos szempontból", tudom, hogy jótékony. Teljesen tanácstalan vagyok....


Légyszi segítsetek!



2020. aug. 31. 07:14
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

1+17-es... Valami komoly lelki problémád lehet, ha ennyire felzaklat, hogy valaki valamilyen állatot tart. Te a saját elméd rabságában vagy és ez bizony mindennél rosszabb. Pont ezért csak jót kívánok neked és több szeretetet a szívedbe. Amúgy pedig :


"Az emberek nem tartanak macskát, a macskák tesznek szívességet nekünk, hogy együtt élnek velünk."


Genki Kawamura

2020. aug. 31. 18:13
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos hozzászólást, főleg a saját tapasztalat leírását. A kérdés válaszra talált, amikor aktuális lesz a beavatkozás el fogjuk végeztetni mindenképp.
2020. aug. 31. 18:17
 23/26 anonim ***** válasza:
62%
Me vitatkozz vele, múltkor már megállapítottuk, hogy folyamatosan idejár kötekedni, mert ez elégíti ki...
2020. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
12%
Itt 1es. Köszönöm szépen a kedves szavakat. Egy tanács: vitában ne személyeskedj, mert azt hiszik kifogytál az észérvekből és vesztésre állsz :). A célom az volt hogy megismerkedjetek egy ilyen véleménnyel. Tudjatok róla, hogy ez az álláspont is létezik. Tudom, nem egyszerű befogadni, mert az egotokkal szembemegy. És örülök hogy nem én "kötekedek" egyedül
2020. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Csenge020601 válasza:

Csakhogy egy picit megvédjem az 1-est… én sem gondolom, hogy jó, ha a macska nem mehet ki.

Tényleg borzasztó sok veszélynek van kint kitéve, és pl városban nincs is lehetőség kiengedni… de egy faluban azért a kertbe talán nem nagy bűn kiengedni. Valóban az az egészséges.

Viszont ha már van macska és nincs lehetőség kiengedni, akkor kell az ivartalanítás. Ez tény.


Üdv.: egy 5 éves, kijárós, ivartalanított kandúr gazdija.

2021. máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Alena válasza:
Sziaa. Legyszike végül hogyan döntöttél? Ugyanebben a helyzetben vagyok most hogy nem tudom mi legyen a lány cicammal még csak 3 hónapos hogy legyen e ivartalanitva
2022. márc. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!