Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kismacskánk húzza a hátsó...

A kismacskánk húzza a hátsó lábait, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kb. 15-20 napos, már lát és megjelentek a szemfogai, de húzza a hátsó lábait.

Ha el lenne törve, miákolna egész nap, nem?

Az első lábai jók, tud kúszni, de a hatsó lábait állandóan kifordulva húzza maga mögött.



2020. szept. 3. 17:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Orvoshoz lehet vinni.
2020. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
gerincproblémára utal, talán születés közben sérült meg neki. orvos.
2020. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Állatorvos!
2020. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
13%
A mi kiscicánkkal is ugyanez volt, egy hónapos koráig csak kúszott (olyan volt, mint egy béka), de aztán teljesen megjavult. Minden nap hagyj neki lehetőséget, hogy "sétáljon" és vidd ki a napra, hogy megerősödjenek a csontjai. Nem kell orvoshoz vinni, kb. egy-két hét múlva teljesen rendben lesz, ha megerősödnek a csontjai.
2020. szept. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes orvoshoz vinni. Legfeljebb azt fogja mondani, hogy pár hét múlva meggyógyúl, de ha komolyabb a baj, akkor ő az egyetlen, aki segíthet. Nem tudhatod mitől húzza a hátsó lábait. Lehet, hogy születési, vagy fejlődési rendellenesség, lehet hogy sérülés, de az is lehet, hogy valami más oka van. Ha nem viszed el dokihoz, akkor azt sem fogod megtudni, hogy gyógyítható-e.

Szerintem jobb félni, mint megijedni.

2020. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
4-es gratulálok, hogy egy hónapig nézted hogy szenved az állatod! Felelős állattartásról hallottál már? És még buta tanácsokat is adsz!
2020. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

#4:

De, igen, orvoshoz kell vinni, mert marhára nem biztos hogy semmi baja nincs, te nagyon hülye.

2020. szept. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Paralízisnek hívják.

Alighanem járásképtelen a kiscica, azért húzza a lábait.

Általában ezeket el szokták távolítani és egy kerekes székhez hasonló szerkezettel tanul meg "járni" a macska.

Pont a múlt héten láttam egy ilyet az állatorvosi rendelőben,csak ő már felnőtt volt.

2020. szept. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Á, dehogy kell orvishoz vinni. Az pénzbe kerülne.
2020. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
11%

Rendben. A miénknek láthatólag nem voltak fájdalmai, teljesen normálisan kúszott, és teljesen meggyógyult, már futni is tud. Orvostanhallgató vagyok, tisztában vagyok az anatómiával, és nekem magától értetődőnek tűnt, hogy csak a csontjainak és izmainak a gyengesége okozta a problémát, ami a napfény (csontképzéshez szükséges D-vitamin) és mindennapos mozgás (izomerősítés) révén elmúlt. Azt nem tudhatom, hogy a kérdező cicájának mi baja van pontosan, de mi tapasztaltunk ilyet, és nem volt komoly az eset, nem is lett komoly következménye.

Mivel nem biztos, hogy a ti cicátoknak is csak ennyi a baja, jobb, ha mégis állatorvoshoz viszed.

2020. szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!