Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találhatnék gazdát egy idős,...

Találhatnék gazdát egy idős, nyugodt, nem igazán 'igényes' macskának?

Figyelt kérdés

Törpapa egy nagyon nyugodt, elvonulós cica. Néha 5-10 perc erejéig vagy egy kis éhes vagyok jelzésig oda dugja a pofiját, aztán egész további órákban elvan csendben magának, nem szereti, ha piszkálják így egy idősebb vagy elfoglaltabb embert gondoltam új gazdinak. Aki akar állatot, de nem olyat aki egész nap láb alatt van.

Ő olyan távolról szeretős öregember.

10 éves körüli az állatorvos szerint, egészséges két apróságot leszámítva. (fül gyulladást kezelek, 1 foga hiányzik 2 sajnos rossz).

2 majdnem 3 hónapja találtam egy Pesti Auchan parkolóban. Csak gubbasztott és várt, mintha kitették volna (és alighanem ki is tették).

Almot, kutyát, kaparófát, mindent ismert rendesen biztos, hogy nem is kinti macska mert nincs kertes ház erre szinte sehol. Kerestem a gazdáit, de se chip, se plakát sehol hogy eltűnt az én 2 alkalmas 150db plakátom egyike se ért célba.

Nem akartam az utcán hagyni, nehogy valaki bántsa vagy kocsi elé szaladjon, de alapvetően nem vagyok nagy macska barát. Kedvelem, aranyos, de én nem szeretném megtartani már csak azért sem, mert nincs időm még egy kis lélek ápolására. Van egy 8 hónapos babám és 2 nagy testű aktív kutyám.


Van rá esélyem, hogy találok neki egy otthont vagy nem nagyon kell senkinek macska?

Esetleg hely ahol kérhetnék ebben segítséget?

Már álltam minden orvosi költséget (ivartalanítva lesz jövő héten), 4 hónapra előre étel, nagy kaparófa,fekhely és furminator (+- pár cica holmi) az övé, vinné is magával.Nem koloncként, bármi áron adnám oda, egy nyugodt és szerető otthont keresnék neki.


Menhely ki van zárva, sintér telep végképp.Onnan nem igen kerül ki macska, főleg nem idős,én magam bizonyosodnék meg róla, hogy jó helye van.

Ha esélytelen inkább marad, nem engedné a lelkiismeretem sem, hogy csak úgy ledobjam valahol ahol talán megint nem jut tovább a parkolótól.



2020. szept. 4. 03:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Megtartani végső soron akarnám csak, neki sem a legjobb itt,nem tudom neki azt a kellemes légkört nyújtani amit megszokhatott vagy igényelne.Kicsi is a lakás így nem tudom hova betenni ahol nyugton lehetne amikor akar.


Nyugodt helyre való,nem arról az 5-10 perc foglalkozásról van itt szó.Jár neki a saját kis ideje amibe nem rondít bele más.

Almot takarítani, fület ellátni, etetni, fésülni is kell ezek egy olyan gazdinak aki nem ennyire elfoglalt, vagy nincs más állata nem jelentenek gondot, nekem igen.

A kutyáim mindketten sportolnak, a babával úszni járok, házi munkám is van, főzni is kell, örülök ha sokszor éjfélkor eltesszük magunkat aludni, nem hiányzik ez a sok plussz nekem akármilyen aranyos.Meg neki sem igazán, szerintem nem nagyon oldódott fel mióta itt van.


Köszönöm a sok tippet, megpróbálkozom vele,neki is jó lenne, ha valakinek ő lenne az elfoglaltsága,nem 50 másik dolog :/

2020. szept. 4. 13:05
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem sok esély van rá. A kismacskáknak is nehéz, pedig aki macskát akar, az többnyire arra pályázik. Aztán a fiataloknak van esélye, az öregeknek alig. Ha cirmos, vagy fekete, akkor meg vethetsz rá keresztet, végképp csoda, ha bárkinek kell, sajnos. Persze, mindenki hallott már valakiről, aki hallott valakiről aki... csak ez valójában olyan ritka, mint a fehér holló.
2020. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én biztosan elhoznám, csak nálam is vannak jószágok bőven.
2020. szept. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azért meghirdetted csoportokban, vagy tettél ki plakátokat a környéken? Lehet, hogy csak elkóborolt, és a valódi gazdája keresi.
2020. szept. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad volna amit írtam tudnád a választ. :)
2020. szept. 7. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!