Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem használja már a...

Miért nem használja már a macskám az almot?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves macskám, aki kicsi korától alomhoz volt szoktatva, amikor örökbe fogadtuk akkor is első naptól kezdve használta az almot. Pár napja azonban folyton a nappali szőnyegére végzi a dolgát. Ha éppen meglátom mire készül, felkapom és viszem az alomra, elvégzi ott a dolgait, de magától már nem megy bele. Ugyanazt az almot használjuk mint eddig. Nem értem mi történt? Hogyan lehetne őt visszaszoktatni?

2020. szept. 17. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben átraknám másik helyre az almot, hátha a hellyel van valami baja.
2020. szept. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1000 oka lehet. Nem érzi ott magát biztonságban, nem tisztítod megfelelően, nem tetszik az alom, de lehet, hogy beteg, és így nyilvánul meg.
2020. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azokon kívül amit #2 írt, lehet még valami változás is az oka. Átrendeztétek a szobát, új családtag érkezése, nagy vendégsereg volt nemrég ami esetleg felzaklathatta, tehát bármilyen stressz. Próbálj meg visszaemlékezni, hátha történt ilyesmi.

Másrészt egy cicához 2 alomláda dukál. Én tennék mégegy alomtálat a nappaliba is. A pisi helyét meg ecetezd be, az jól elveszi a szagokat.

Ha ennek ellenére sem múlik a mellépisilés, elvinném egy kivizsgálásra.

2020. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy ivarérett lett. Az enyém is ezt csinálta.
2020. szept. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!