Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen messziről talál haza a...

Milyen messziről talál haza a macska (kutya)?

Figyelt kérdés
2020. szept. 18. 06:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A családban volt egy macsek, legendaként mesélték. 80 km-ről ment haza.
2020. szept. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk a szomszéd településről, sőt hallottam olyat is, hogy az ország másik végéből is hazatalált.
2020. szept. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mr.Q77 ***** válasza:
81%

Szerintem ez nagyban függ a kutya/macska fajtájától/szocializálódásától.


Meg a település méretről/szerkezetétől. Mondjuk egy vidéki helyszínen kis falvak/tanyák között sokkal inkább működhet, mint akár egy kis városban (ott már pár utca is gond lehet).


És a modernizáció (több út nagyobb autósforgalom stb) sem segíti a dolgukat


kb 20-25 éve nekünk is eltűnt a macskánk már pár napja, (kisváros ~15-20 ezer fő) aztán egyszer hétvégén hajnalban sétálok haza buliból a "belvárosból" és összetalálkoztam a cicával kb 15-20 perc sétányi távolságból az otthonunktól (tehát nem nagy távolság), ott nyávogott szegény aztán mikor megismert, boldogan követett hazáig. ... :)

2020. szept. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk a rokonságban volt egy macska, amit eladták egy másik megyében lakó illetőnek. Azt mesélték, hogy hamarabb hazaért, mint a volt gazdája. Az biztos, hogy visszament, de hogy hamarabb hazaért a gazdájánál azt nem tudom, hogy körészőtt legenda, vagy tényleg megtörtént.
2020. szept. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Húgomék kb. 80 km-re autóztak. Mikor kinyitották a csomagtartót, kiugrott belőle a macskájuk és illa-berek, eltűnt. Ők 2 nap után jöttek haza, akkora a macska ott ült az udvaron. Biztosan ő volt, mert volt jellegzetes jele.
2020. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mr.Q77 ***** válasza:

5 ös, érdekes ezt nehéz elhinni, nem is a távolság miatt hanem mert a macskának kellene ismerni az utat/környezetet(?) szerintem. Tehát ha csak úgy lerakod valahova egy ismeretlen környezetbe ahol nincs semmi tájékozódási (ismert)pontja (szagnyom stb) akkor nem hiszem hogy hazatalál.


Vagy hasonló tájékozódási képességük van mint pl madaraknak (galamb)?

2020. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 vantel ***** válasza:
Miért akard kitenni?
2020. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!