Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Előfordult már, hogy egy cica...

Előfordult már, hogy egy cica a kaparófát használta karomápolásra a bútor helyett?

Figyelt kérdés
Láttátok már ilyet? A cicátok használja?

2020. szept. 18. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelen! Az én cicám csak a kaparófát használja. Egy bútorhoz nem nyúlt hozzá sosem. Nagyonon ritkán a konyhában a szőnyeg szélét nyesteli.
2020. szept. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Igen. Mármint ezt az igent úgy értem, hogy nem kapar semmi olyat, aminek nem örülök.

A bolti kaparófáját egyáltalán nem használta, az asztal lábát kezdte el kaparni. Betekertük jó vastagon.

Igazából amíg kisebb volt, megfigyeltük mit szeret kaparni, és ennek megfelelően alakítottuk ki a kaparófelületeit.

Persze ez időbefektetés, de megtérült.

2020. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kandúrjaim mindent kaparnak. A bútorokról a kaparófa sem szoktatta le őket.
2020. szept. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyém azt a kaparófát szereti, ami jó magas, azt hiszem 1,20m magas. A kicsiket nem szerette, akkor kaparta az ajtó keretét, de mióta ezek a nagyok vannak, nem kapar mást.
2020. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem sokat kellett szoktatni rá,mert az előző gazdája nem használt neki "jóvan az úgy" alapon,de azóta használja,már mást nem marr..:)

Igaz,én vettem boltban kapható bútorra fújható macskariasztót és az ő cuccait kivéve mindent lefújtam :D

2020. szept. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk semmi nem vált be, odaszoktató/távoltartó spray a megfelelő helyekre, minden helységben van vmi féle kaparó cucc, hoztunk be nekik rendes farönköket is, de egyik direkt nekik adott kaparónak kinevezett dolgot sem kaparják, csakis azt, amit nem kéne, ha leterítjük, betekerjük kaparható cuccal, akkor már nem is kell, csak az ágy, kanapé, szekrény, ajtófélfa, fal, székek, asztalok lábai, laptop billentyűzet, könyvek ...
2020. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 macskám van és mindkettő használja a kaparófát.

Amikor az első tönkrement 1-2 hónapig nem volt kaparó, ezért hát elkezdtek mást is kaparni. Amint meglett az új kaparó, az egyik nem akarta használni, úgy újra rákellett szoktatnom. Amikor a bútorokat kaparta, akkor rátettem a kaparóra a kis mancsait. Többször is megkellett ezt vele csinálnom, így szokott le a bútorok kaparásáról és kezdte el használni a kaparót.

2020. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De hogy szoktattátok rá? Nálunk ott elbukik a dolog, hogy "odatettem a kis mancsait" :D

Meg is ölne, ha bárhova próbálnám tenni bármijét.

2020. szept. 19. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!