Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica tartás új lakásban?

Cica tartás új lakásban?

Figyelt kérdés

Új lakásba költözöm és ott már szeretnék egy cicát.

Még kicsiként hoznám el, szóval nem felnőtt cica.

Az lenne a kérdés hogy kb. mennyi ideig fog tartani hogy mindig használjon almot?? (gondolom cica függő, de akinek van az leírná hogy az övének meddig tartott?)

Kicsiként ugyebár nagyon játékosak, ha lenne kaparófa akkor is szétkarmolná a bútorokat?? (mindent újonnan veszek szóval nem esne valami jól :'D )

A bútorok karmolászása ellen van valami módszer vagy ezen nem lehet segíteni?



2019. okt. 8. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Almot, ha megmutatod neki, gyakorlatilag ösztönösen azonnal használni kezdi.

12 hetes kornál korábban lehetőleg ne hozd el az anyja mellől, addig sok hasznosat megtanul mellette.

Az alom legyen könnyen hozzáférhető, de ugyanakkor nyugis helyen, és legyen mindig tisztán tartva.

Kaparófa mindenképpen kell, de sajnos ez nem garantálja, hogy nem fog mást is kaparni. Ha ilyenen rajtakapod, vidd át a kaparófájához. Léteznek távoltartó spray-k a bútorokra, nem tudom, mennyire hatásosak.

2019. okt. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

A kismacskáktól mentsen meg a jó isten. Én nehezen viseltem az ideiglenesemet. Rendszeresen szedte le a függönyöket, élezte a körmét a kanapén, pedig volt 5 féle kaparó fa otthon.

Az almot gyakorlatilag első pillanattól kezdve használta. Hazavittem, beletettem, utána visszajárt mindig. Arra kell figyelni, hogy a pici lábaival kényelmesen bele tudjon lépni, alacsony legyen a pereme és ne zavard össze. Ne tedd át máshova anélkül, hogy megmutatnád neki. :)

2019. okt. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Ezek szerint akkor inkább a kaparás lesz a nagyobb gond:D

2019. okt. 8. 10:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az alom nem gond, a kaparás inkább. A kaparófára soha egyik rá sem hederített. De le lehet tiltani őket (a legtöbb helyről), és kell is. Pl. nálunk van két fonott szék, azt nagyon szeretik kaparni, "cserébe" az összes többi bútorra rá sem néznek. Akkor kell tiltani, mielőtt még belekezdene, és csak látod, hogy fogalmazódik a fejében a gondolat, hogy "de jó lenne":D A mostanit így tiltottam le pl. a szekrény tetejéről is, míg a korábbi macsek simán glasszálhatott fenn, nem tört össze semmit, de a mostani igen.

Amúgy nálunk semmi kárt nem okozott soha egyik sem azon a fonott széken és egy-egy törékeny dísztárgyon kívül (szóval, ami a szívedhez közel áll, azt macskabiztos övezetben tartsd!)

2019. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy tedd biztonságossá a lakást a cica érkezése előtt. Az összes ablak és erkély, ami használva lesz kapjon macskahálót.

Nagyon sokan nem foglalkoznak ezzel, aztán kiesik, kiugrik és szörnyethal vagy elszökik.


Az almot azonnal fogja használni, a macskák mind szobatiszták, de tényleg.

Kaparófából jó minőségűt érdemes venni. Ha nem szereti használni, nem biztonságos szerinte, akkor rá fog menni a bútorokra.

2019. okt. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A kaparás annyira macskafüggő, hogy nincs rá univerzális tanács. Nálunk az egyik a kárpitoságy sarkát kezdte ki, én azt kartonnal fedtem le egy időre. Nem tetszett neki a kaparófája, a karton kaparódeszka jött be, később pedig egy nagyon vastag oszlopokkal bíró macskavár (a normál kaparóoszlop azóta is hidegen hagyja, de mióta bejáratta a várat, a deszka is...).

A másik macskánk azonnal megtalálta a kaparódeszkát, tök büszke voltam rá. Majd kiderült, hogy nem csak a deszkát, de a szőnyeget, a lábtörlőt, a rongyszönyeget, edzésnél a polifoamot is megtalálta. Mert hogy ő a vízszintes felületekre van rákattanva. Gőzöm sincs, hogy szoktassam le. De a bútort nem bántja legalább. :)


Szóval minden macska más és más, nincs univerzális megoldás.

2019. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!