Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy állapítja meg az állatorv...

Hogy állapítja meg az állatorvos egy cicáról, hogy süket?

Figyelt kérdés

Befogadott utcacica, kicsi még (7-8 hónap körül lehet). Eredetileg csak az udvarig akartam behozni, mert nekem van egy felnőtt szobacicám és nem akartam stresszelni. Később kezdtem észrevenni, hogy nem nagyon megy a cica semerre, elvan a kis világában a kamrában, ahol helyet csináltam neki, még az udvart sem fedezi fel. Akkor él ha én ott vagyok, hozzám bújik, le sem szakad rólam. Így aztán bejött a lakásba, ahol méginkább kiütközött, hogy egyáltalán nem hagyatkozik a hallására. Csettintésre, tapsolásra nem reagál, műanyag üveget nyomtam össze a füle mellett, sört bontottam, porszívóztam (a másik macskám retteg a porszívótól), kukásautó/zenélő autó ment el a ház előtt amik igen hangosak és semmi, csak a bújás. Illetve nagyon sokat, hangosan, és élesen nyávog.

Voltunk már orvosnál vele még akkor amikor kint lakott, fülatkával kezeltük. Akkor sem hallott jól, de ott még azt hittem a fertőzés miatt, ezért nem is említettem az orvosnak különösebben.

Mit csinál ilyenkor egy orvos, hogy tudja megállapítani a dolgot? Ha tényleg süket, van esély, hogy helyrehozzák? Mennyibe kerülhet a vizsgálat?



2020. szept. 22. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha valóban süket már, akkor nem sok esély van arra, hogy újra hallani fog. Általában kb a doki is azt csinálja amit te, de lehet érdemes alaposan kivizsgáltatni, hogy a gyulladás miatt ilyen-e vagy már élete végéig süket marad. Ha viszont nem hall, ne engedd ki, mert az az életébe kerülhet!
2020. szept. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem engedem ki újra, emiatt is hoztam be, mert már akkor gyanús volt a dolog. Belegondolni is szörnyű, hogy hetekig ebben az állapotban élt az utcán mielőtt befogadtam.
2020. szept. 22. 11:06
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Istenem...

De jó ember vagy.

Így látatlanban is szeretlek.

Minden jót nektek.

2020. szept. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2020. szept. 22. 22:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon cuki vag@!

Mi van a cicaval? Olelgesd meg!

2020. okt. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jól van, köszönjük a kérdést. Esedékes az ivartalanítás, mert jelölgetni kezdett a drágám... :D

Nem hall, de ez semmiben sem zavarja, még elevenebb is, mint a másik cicám.

[link]

2020. okt. 8. 12:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a cicad? Nagyon szep! Uristen!
2020. okt. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!