Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Borzasztó félős macskánál,...

Borzasztó félős macskánál, hogyan kezdeményezzek?

Figyelt kérdés
Találtunk egy kis kölyök cicát. De a úgy elbujik a szobába, hogy nem tudom előszedni. Fújtat, morog, karmol. Sose volt dolgom mentett cicával. (Neki meg emberrel) Valami tipp?
2020. szept. 23. 22:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor először csak úgy legyél a szobában, beszélj hozzá, vagy csak ülj le olvasni, hogy szokja a jelenléted. Ez akár hosszú, hetekig tartó folyamat is lehet, szóval ne keseredj el ha nem látsz rögtön változást. Ne erőltess semmit. Illetve mint írtam, a Feliway is segíthet.

Amúgy azt írtad, hogy találtátok. Csak kíváncsiságból, hogy sikerült befognotok?

2020. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Légy türelemmel. Nekem is volt ilyen cicám, 2 hétig az ágy alatt lakott, oda tettem almot, vizet, ennivalót közel hozzá.(nem használtuk állandóan azt a szobát) Egyszer csak megjelent a szobaajtóban, bejött, de nem nyúltam hozzá, beszéltem hozzá csak. Pár nap múlva odaült mellém és néhány hét alatt ölbecica lett. Persze, én is szerettem volna ölelgetni, simogatni, de vártam türelemmel.
2020. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hát, most egy hete, hogy itt van. A legkissebb távolság amit elértem nála, az fél méter volt. Utána sprintelt el.
2020. szept. 28. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!