Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most fogom megkapni életem...

Most fogom megkapni életem első kiscicáját, ráadásul bentre. Ez hatalmas felelősség, éppen ezért tudnátok írni hasznos tanácsokat? Arra gondoltam, hogy megpróbálom napirendre szoktatni de félek, hogy nem fogja használni az almot.

Figyelt kérdés
Milyen trükkel vettétek rá az alomhasználatra? Hova érdemes rakni az alomtálcát, az etetőt és a kaparófát a házban? Érdemes megfürdetni havonta? Napi hányszor kell megetetni és mennyit szoktatok adni a ti cicátoknak?
2020. szept. 25. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

A macskát egyszer ráteszed az alomra és máris tudja hogy az mire való.

Kutyákkal volt sok bajom szobatisztaságra nevelésnél, de macskánál soha.

Fürdetni nem kell és nem szabad, kivéve speciális esetben, ha az orvos rendeli el.

A tápokon van etetési útmutató.

2020. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az alomhasználat az úgy volt hogy amikor elhoztuk akkor felfedezte a lakást és közben egyszercsak felvette a pisilő pózt:D Gyorsan mielőtt oda pisilt volna beraktuk az alomba és azóta oda jár. Persze volt 2-3 esett amikor máshova sikerült meg 1-2 amikor csak akart máshova de mindig egyből az alomra lett víve (akkor is ha már bepisilt) és azóta már hetek óta csak oda jár szépen :)

Nálunk az alom a wc-ben van, az etető a konyhába és a kaparófa olyan helyen van hogy hogyha a konyhába vagy a nappaliba vagyunk akkor is lát minket és így jobban használja.

Én akkor fürdettem meg amikor elhoztuk, azóta nem, hacsak nem lesz valami baleset (pl hasmenés és olyan lesz a szőre) akkor szerintem elég félévente vagy évente, de az se baj ha nem lesz, tisztítja ő magát :D

Etetésnél úgy van hogy táp mindig van a táljában, és reggel-este szokott kapni alutasakos húst táppal összekeverve. Meg persze a mi kajánkból is kap húsikat aztán ha abból annyit kap hogy tele lesz vagy lesz maradék ami az övé akkor az esti alutasak elmarad :)

2020. szept. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szoktatni, meg kell mutatni, hogy ni, itt az alom és tudja. Mikor elhoztam a macskát, hagytam, hogy körbemenjen, ivott, evett, pisilt egyből az alomba.


A napirend majd alakul, eleinte éjjel, hajnalban tuti felkelt majd. Majdnem 1 éves koráig minden hajnalban felnyávogott álmomból, játszani.

Most 5 éves, és teljesen alkalmazkodott hozzám. Reggel picivel előttem kel, mikor elkészülök (közben néz), kap reggelit, wc-zik.

Aztán egész nap alszik, általában 17 óráig. 18 körül érek haza, ha később, akkor már az ajtóban vár, ha hamarabb, még alszik. Este 10 körül már kuckózik mellém alváshoz, de általában hajnalban átfekszik máshova.

Szeret ott lenni a közelben, tök nyugisan alszik. De nagyon nehéz volt vele kölyökként.

2020. szept. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Ha jó tenyésztőtől veszed, valószínűleg már szobatiszta a kiscica. Mi Jacky Tofu Litter-t és fedetlen alomtálcát használunk. Van egy egy kis szőnyeg előtte, ami felfogja a kiszort almot (ezt nagyon ajánlom) és egy szag mentes kuka mellette. Sajnos hajlamosak sztrájkolni, így ha nem takarítók elég gyakran az almot nem fogja használni. Én a fürdőszobába tettem, azonban ebben az esetben figyelni kell, hogy mindig hozzáférjen és jól el legyenek zárva a holmik. Az etető nálunk a konyhában van, száraz táp jó ha mindig van előtte + jó ha kap nedveset is rendszeresen. Én reggel szoktam neki nedveset adni. Én a Real Nature Wildernesst ajánlom, mivel jók az összetevői, sokfélét árulnak és imádják a macskák. Mennyiség mérettől függ, én 4-5 kanálnyit szoktam adni a main coon macskámnak. A kaparófa már bonyolultabb, ugyanis ezzel kapcsolatban elég válogatósak. Nekünk a legjobban a falra szerelhető változat vált be. Arra mindenképpen figyeljetek, hogy stabilan álló kaparófát válasszatok. A fürdetést én nem ajánlom ilyen gyakran, én félévente egyszer szoktam fürdetni, ilyenkor kap kondicionálót is. Ha bemászik a pult alá csak átfésülöm a szőrét. Fésülni én hetente szoktam, ha rövid szőrű macskát választasz nem tudok segíteni. Főként a Furminátor márka keféit szoktuk használni, nagyon jók.
2020. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1-es jól írja, csak meg kell mutatni hol az alom és használja magától.

Fürdetni nem szabad kivéve ha durván koszos lesz vagy orvosi javaslatra.

Ha táppal akarsz etetni azokon van etetési táblázat az alapján mérd ki a napi adagot (ha úgy látod fogy vagy hízik az adagon változtathatsz, a táblázat nem szent írás csak javaslat) és hagyd kint egésznap, ha úgy látod nagyon falánk és egyszerre megeszi akkor oszd el a napi adagot 3-4 részre és úgy add neki a nap folyamán, víz mindig legyen előtte.

Alomtálcát olyan helyre rakd ahova mindig szabadon bemehet amikor akar, annyi hogy lehetőleg ne a kajája mellett legyen, mert valamelyik macskát zavarja és finnyázik.

A kaparófát szerintem oda teszed ahova akarod nem mindegyik macska használja, az enyém is inkább az ajtófélfát kaparja meg a padlás feljárót.

2020. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kevés száraz mindig van előtte amúgy, víz két helyen is. Reggel és este kap kevés nedveset mellé.
2020. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A macskák alapvetően szobatiszták ösztönösen. Ha 1x megmutatod neki, hogy hol az alom, akkor oda fog menni. Annyi, hogy mindig elérhető, nyugodt helyen legyen.


Nálunk a kaparófa a nappaliban van (ott vagyunk sokat, plusz a macsekok is ott vannak sokat), az etetőtál meg a kaparófa közelében. De mindenkinél más vált be.


Nem kell fürdetni, mert tiszta állat, mosakodni fog.


Én napi 2x adok enni az enyémeknek, de ők már nagyok. Amikor kicsik voltak, 3x-4x ettek.

2020. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Ajánlott olvasmány: Jackson Galaxy Macskamágia. Ebben kb minden benne van, amit tudnod kell.
2020. szept. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A macska, mivel a természetben préda, ösztönösen olyan helyen végzi a dolgát, ahol el tudja kaparni, hogy a rá vadászó állatok ne találják meg olyan könnyen. Hozzám 5 és fél hetesen került egy cica, megmutattam neki, hol van, azóta egy baleset sem fordult elő. Persze lehet nem minden kiscica ilyen egyszerű eset, balesetek előfordulhatnak, de általában az alomra szoktatás egy nagyon egyszerű és gyors folyamat. Ha mégsem, akkor ott valami baj van, vagy a cica egészségével vagy az alomtálca elhelyezésével vagy az alom minőségével. Az alomtálca legyen nyugudt, de könnyen hozzáférhető helyen, az ételtől és a víztől távol. De az étel és a víz is legyen egymástól távol.

Ha jót akarsz magadnak és a macskának, akkor egyáltalán nem fürdeted, csak speciális esetben. Ez alól kivétel a szfinx macska. Fésüléshez viszont már kiskorától fogva érdemes szoktatni.

Napirendre szoktatás jö ötlet, később megtérül, de ne lepődj meg, ha ezt még nem érzékeled amikor kiscica. Én konkrétan két hónapig alig aludtam tőle, de ma már akkor sem hangoskodik, ha olyanja van, hogy nem akar mellettem aludni.

Etetést majd kitapasztalod, a tápon lévő útmutató jó kiindulási alapnak, de nem szentírás.

2020. szept. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amikor hazahoztam a macskám, akkor nem mert kijonni a hordozobol, tehat picit várni kellett, lehet nalad is igy lesz, en hagytam, hogy magatol jojjon ki, nem surgettem.

Körbejarta a lakast, felmerte a terepet.

Az almot megmutattam neki es finoman, ovatosan a ket elso mancsaval elkezdtem asni, igy tudta, hogy oda kell csurizni,wczni. (kolyokmacska volt).

Elofordult nehanyszor, hogy mashova ment, de ilyenkor gyorsan fel kell kapni (ha pont elcsiped) es alomra kell tenni, de szerintem meg fogja tanulni. Később mar nem is volt baleset.

Az fontos, hogy az alom olyan helyen legyen, ami neki jol megkozelitheto, de megis nyugodt, nem forgalmas hely es lehetőség szerint ne legyen közel a kajas es ivos talkajahoz.


Napirend nalunk olyan, hogy reggel velem kel 6,00-kor, ilyenkor kap friss vizet, bar sokszor napközben kezmosaskor felugrik es a csapbol iszik... feltoltom a száraz tapjat.


Koradelutan kap hust vagy halat/paradicsomos szardinia a kedvence, ezt megvarom mig megeszi, (neki erre van kulon talkaja, tehat mar mikor elkezdem a tal aljat kopogtatni, tudja, hogy ebedido van 😊, majd egesz nap csak szaraz van kint ismét es este olyan 9 utan kapja a vacsit ugyanigy húst/halat.


(csirke v pulyka comb, sziv, zuza, nyak, lab, maj-ezt mondjuk nem tul gyakran, darált hus mindent fozok neki)


Legyen jateka, nem nagy dolgok, az enyém egy osszegyurt pappirral is el tud jatszani sokaig. Vadaszgat ra.

Nalunk a délelőtt a vadászó uzemmod, ilyenkor kesz van, lesben all mindenre lecsap, delutanra lenyugszik es mar pihenosebb, alvosabb.

Ez az allapot kitart neki estig, majd a vacsi utan megint beindul...ki tudja meddig (nekem ki van zarva a halobol, mert nem tudnék aludni tole, o meg elvezi, hogy ove ilyenkor a lakas.. ☺️

Eleinte evvel is voltak nehezsegek, mert nyavogott, h engedjem be, de ha nem akarod, akkor hatarozztnak kell maradni es nem engedni, meg fogja szokni, hogy mikor lezarul este a villany, akkor ove a kinti terep, de bentre mar nem jon.


Sok sikert! ☺️

2020. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!