Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most fogunk kapni egy kiscicát...

Most fogunk kapni egy kiscicát. Szeretnék mindent tudni róluk. Ki mikor mennyit ad neki enni? . Stb

Figyelt kérdés
1 hét múlva lehet elhozni,még picik.Mit vegyünk neki?Hol érdemes tartani míg nem lesz nagyobb?.....stb Elvisszük állatorvoshoz,de érdekelnek a személyes saját tapasztalatok.Mire figyeljünk oda?Mire kényesek,mitől lehet bajuk?Lehet e fürdetni,ha igen milyen gyakran?Amíg pici egy előtérben lenne,nem túl meleg de egyáltalán nem hideg.Jó lenne ez?Aztán ha már nagy lesz akkor mehet ki(családi házba lakunk)

2016. szept. 20. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
A magyar nyelv elkötelezett híveként felhívom szíves figyelmedet, hogy nem házba laktok, hanem házban!
2016. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!
2016. szept. 20. 14:41
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szívesen. Remélem, a macskatartással kapcsolatban is kapsz majd értékes információkat.
2016. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
55%

Szia! Nekem kettő kinti benti cicám van. Az állatorvos nem kevés pénzbe kerül, erre fel kell készülni.

Már kicsi korától nevelgesd arra, hogy mit szabad, mit nem, sokszor elég Egy erélyes rászólás, de van, hogy le kell spriccelni vízzel a cicát, esetleg Az arcába fújni. Kiscicának junior táp kell. Egyedüli cicával sokat kell játszani, NAGYON sokat, ha nem teszed unalmában rosszalkodni kezd, vagy harpadálni ketdi a kezed. Ennyit tudtam segíteni. :)

2016. szept. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem értem az embereket. Ha ennyire semmit sem tudsz a macskatartásról, minek neked egy ÉLŐ, LÉLEGZŐ ciiiicaaaaa??
2016. szept. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell túl fantáziálni. A miénk kisajátított magának egy régi nem használt kanapét, azon is tökéletesen alszik. Játékokat ha engem kérdezel felesleges venni neki, az enyém egy tenisz labdával és egy cipőfűzővel órákig elvan. De gyakorlatilag bármivel tud játszani. Sokat fog aludni. Kell neki alom és kaparófa, különben valami mást fog cincálni. Ha orvos nem látta még, oda vigyétek el. Igen, pénzbe kerül, és sokba, de ha ezt a pár alap vizsgálatot is sajnáljátok rá, kár egyáltalán elhozni. Ha kertben is volt nézd meg, nem bolhás e? Nem hülyék, nem fogja megenni a vegyszereket, de azért ne legyen az orra előtt. A vize mindig legyen friss, de kaja nem kell, hogy folyamatosan elől legyen, elég az etetéseknél annyit adni, amennyi elég. Kismacskának junior táp kell, mert még másmilyen arányban van szüksége vitaminra és tápanyagokra. Következetesen neveld és türelemmel, ne büntesd, úgyse fogja megérteni. Pl ha vmit kapar, amit nem kéne, vidd oda a kaparófához, akaszd rá a karmait. Ezt könnyebben megérti. Ha vmit jól csinál, dicsérd meg. Nem hiszem, hogy kell fürdetni, hacsak nem tiszta sár vagy ilyesmi. Az anya macska gondoskodik róluk, főleg, ha zárt helyen voltak, nem szabadban.


Ha hasmenéses, tüsszög, bágyadt, sírdogál, esetleg étvágytalan, akkor sürgősen orvos, mert ezek betegség tünetei lehetnek.

2016. szept. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Első fontos tudnivaló: majd csak 8 hetes kora után hozd el (de még jobb, ha csak 10-12 hetesen).

Vegyetek neki jó minőségű kölyöktápot, 2 etetőtálat (kajának, víznek). Most még napi 4-5-ször lehet etetni. Felnőttként elég reggel-este.

Baja lehet a nem megfelelő etetéstől (pl. tejet nem javasolt adni neki), később ha kimegy, akkor a többi kóbor macskától, ha nincs oltva macskabetegségek ellen.

Fontos, hogy kapjon féreghajtót, bolhairtót, és hogy oltassátok be minden ellen, ha kijárós cica lesz. 6 hónapos kora körül ivartalanítani kell.

2016. szept. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a jó tanácsokat is.

5-ös hozzászóló!Bocsáss meg,hogy nem úgy születtünk,hogy tudunk mindent a cicákról.

Szerintem pont hogy ezzel vagyok felelősség tudatos egy elő lélegző állatkával.

Mielőtt haza hoznánk mindent megszeretnék tudni a tartásával kapcsolatban.Olvasom az oldalakta,kérdéseket teszek fel itt pl.

Mi is tettem rosszul?

Amúgy beszéltem ma sz állatorvossal is,mindent elmondott ami érdekelt.Az oltások árát...stb Valóban nem olcsó,de az ő és a mi érdekünk,hogy minden rendben legyen.

2016. szept. 20. 21:04
 9/10 A kérdező kommentje:
Elnézést,hogy a helyességre is figyeljek! MIT IS TESZEK....nem mi is teszek. Elírtam :(
2016. szept. 20. 21:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen. Kell neki egy bújóhelyecske, mert szeretnek elvonulni, most akciós lesz vasárnaptól, én is veszek egyet.


Finomom tápik, tej nem, víz legyen előtte mindig. onnan tudod, hogy éhes, hogy kiköveteli magának, döööööööörgööööööőzik, nyomakodik. Fontos a szeretet és az állatorvos.

2016. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!