Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű cica lehet...

Brit rövidszőrű cica lehet rossz hatással az emberi egészségre?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy brit rövidszőrű kiscicát, de édesanyám fél, hogy elkap tőle valamit, ami roncsolja fogja az egészséget.

Vírusos agyhártya gyulladása van édesanyámnak, emiatt voltak epilepsziás rohamai, viszont mióta megfelelő gyógyszereket szed rá, tünetmentes. A cica okozhat bármi rosszat, hordoz valamiféle betegséget ami miatt nem ajánljátok a tartását vagy semmi akadálya ennek ellenére, hogy ilyen cicát tartsunk?



2020. szept. 29. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy okozhat ilyesmit, de érdemes orvost megkérdezni erről.
2020. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
77%

Macskák leginkább bélférgek okozta betegséget terjesztenek, leggyakrabban toxocariasist. Egysejtű élősködő a toxoplasma, amit elsősorban macskák terjesztenek ürülékükkel. A terhes nőknek kell különösen kerülni a fertőzés lehetőségét, mert magzati ártalmat okozhat. A macskakarmolási betegség kórokozója a Bartonella henselae nevű baktérium, ami a macska nyálából mosakodás közben a karmára, onnan bőrsérülésen át az ember szervezetébe kerül és okoz lázas betegséget helyi nyirokcsomóduzzanattal. A macskák között a baktériumot bolhák terjesztik.


Itt bővebben:


[link]

2020. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
a mi cicánk is egy brit rövidszőrű cica. jólnevelt, intelligens és semmit nem rongál. abszolút semmilyen betegséget nem okoz nekünk és ő is egészséges. csak megfelelően kell etetni és a kötelező oltásokat meg kell kapnia, ebben az esetben sem ő sem a “családja” nem lesz beteg. csak javasolni tudom a cicát mindenféle szempontból egy boldogságforrás:))
2020. szept. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 brit rövidszőrűnk van. Én is csak ajánlom a fajtát. Gyerekbarát macskák, 4 éves kisfiammal jól kijönnek, velünk is. Szerintem minden korosztálynak megfelelőek. Okosak nagyon, én ezt nem gondoltam de még a nevükre is hallgatnak. 2 éveek de még semmit nem kaptunk el tőlük. Rendesen vannak oltva, féreghajtva, de benti macskánál ez amúgy is alap. Azért érdemes megkérdezni egy orvost, de sztem nem lesz gond.
2020. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne édesanyád takarítsa az almot inkább (bár ott a toxoplasma-t kaphatja el, ha elkapja egyáltalán, de jobb a biztonság) ha a cica nem fog kijárni szerintem semmi gond nem lesz, hiszen veletek lesz, nem tud kívülről behozni semmit, sőt inkább ti vihettek neki haza. Orvost esetleg meg lehet kérdezni, hogy anyukád megnyugodjon.
2020. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Illetve még amire figyelni kell, körmét mindig, picit le kell vágni (így tompább lesz), így sérülést se tud okozni a karmával, ha esetleg odakap (ha kiskorától ti csináljátok akkor lehet engedni fogja nektek is, vagy sajnos vinni kell időközönként állatorvoshoz, ahogy én teszem)
2020. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!