Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A szomszéd macskája a mi pincénkbe tette le az 5 kismacskáját.Ebben az évben ez a 2. kölykezése. Eddig 10 kicsi cica van szerte széjjel itt a kertek között mászkálnak és kuncsorognak kajáért.Amúgy az anya macskának tuti van gazdája itt a környéken, mert ápolt macska.Elviszi majd a kiscicákat ha már akkorák, hogy biztonságosnak érzi, hogy szabadba vigye őket? Vagy ezeket már azért tette ide, mert mindig van lehulló kaja és úgy döntött ők már a mi macskáink lesznek.

Ne értsetek félre.Szeretem a macskákat, nálunk is van egy lány meg egy fiú.Ivartalanítottak, mert nem szeretnénk macskahegyet.Oltottak,rendszeresen állatorvoshoz hordjuk őket, chipet is kaptak(pedig az egyik sima kóbor macska amit találtunk és megmentettünk) szóval nincs bajom az állatokkal.DE még +5 macska már sok volna.Főleg mert gyerekünk is van és ha mindenkinek normális kaját akarunk adni akkor ez a telő ami nálunk belefér állat szinten.

Vagy keressem meg az anyamacska gazdáját és szóljak neki hogy hali, itt vannak a kiscicái?Őszintén szólva ha ez az 5 is megmarad és egyik se lesz ivartalanítva, hamarosan egész macskafarm lesz a környék...Kicsit aggódom emiatt.De gondolom elküldene a gazda a faxba ha szólnék, hogy esetleg ivartalanítása az állatot.

MIt lehet ilyen helyzetbe tenni?



2020. okt. 2. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzõ
2020. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kicsit hosszabban leírnád?
2020. okt. 2. 11:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

megkeresheted a gazdit, de sok reményt nem fűzök hozzá, ha eddig is csak ennyi esze volt

vagy: beteszed a cicacsaládot egy dobozba és keresel nekik menhelyt/alapítványt

vagy kiscicáknak keresel másik gazdát ÉS az anyacicát elviszed ivartalaníttatni

2020. okt. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nincs kötelező ivartalanítás sajnos, így nem nagyon lehet kényszeríteni a gazdát. :(

Van pár alapítvány, akik gazdás cicák ivartalanításában segítenek anyagilag és logisztikailag. Felvenném velük a kapcsolatot, és megpróbálnám elintézni hogy ivartalanítva legyenek ezek a félkóbor cicák. Akkor még ha maradnak is a környéken szabadon, legalább nem fognak ellepni mindent.

Szomorú hogy még mindig vannak ilyen tulajok (nem, nem gazdák!) akik ennyire felelősek...

2020. okt. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy jegyzőnek szólsz, de le fognak pattintani, mert ugye egy macskáról nem feltétlen lehet megmondani, hogy kié (nem úgy, mint egy chipezett kutyáról) de egy próbát megér.


Vagy bedobozolod őket, és leadod menhelyen.

2020. okt. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagymamám anno gyerekkoromban azt mondta, hogy ha akkorák a kiscicák akkor az anyjuk elhozza őket megmutatni a gazdának.Ez igaz amúgy?

Meg akkor szerintetek ezeket már vehetjük ,,sajátnak"?Mert amúgy én azt gondoltam hogy ha akkorák lesznek elviszi őket haza.

2020. okt. 2. 12:44
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy állatvédő szervezetet a közelben, aki tudná ivartalanítani az anya cicát. A többi elhelyezésében is talán tudnak segíteni.

Szonszéd, vagy a macska gazdája, ha eddig nem érdekelte, ezután sem fogja sajnos.

2020. okt. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem viszi el, ha elég nagyok lesznek a cicak akkor maguktol elmennek, ha adsz nekik ételt akkor vissza mennek hozzád.

Ezt nem úgy kell venni hogy a tied, ha nem tudod mind az 5öt megfelelően ellatni akkor ne vallald még ha ott is maradnak.

Állatvédőknek is szolhatsz hogy megis azert nehogymar par év mulva millio macska szamok legyenek.

2020. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szólj az állatvédőknek, ők biztos tudnak segíteni. A jegyző nem hiszem, hogy ezzel fog foglalkozni. A "gazda" meg le se sz@rja szerintem, hogy a macskája köjkezik világba. Az állatvédők max elviszik a kiscicákat az anya cicát pedig ivartalanítják esetleg lehet el is viszik őt is ha csak te nem akarnád megtartani. Mert az eredeti gazda láthatóan képtelen a felelős állattartásra.
2020. okt. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Körülnézek majd itt a környéken milyen állatvédő szervek vannak, vagy menhelyek, gondolom akkor érdemes főleg ha már akkorák a kismacskák, hogy megvannak az anyjuk nélkül.Meg azért megkérdezem ismerőseimet hátha valaki szeretne esetleg kismacskát.Nagyon kis helyesek, de ennyi macskával nem tudunk mit kezdeni.

Nem tudom, csak sejtem kié lehet az anyamacska.De mondjuk ha meg azt is elviszik és keresi a gazdája akkor meg gáz, ha elvitetem.

Viszont tényleg úgy vagyok, ha csak minden alkalommal 5 macskája lesz és azokból csak 2 lesz nőstény, már nagy a baj pár év alatt a környéken.Nem is értem miért nem ivartalanítja akié.

2020. okt. 6. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!