Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy autós elüt egy házi...

Ha egy autós elüt egy házi macskát az kinek a felelőssége? (Az autósé vagy a gazdáé? Én úgy gondolnám, hogy a gazdáé mivel a macska ugyanolyan háziállat akiért felelősséggel tartozunk.)

Figyelt kérdés

2020. okt. 2. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
A gazdáé, mivel köteles a telkén belül tartani.
2020. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kicsibarany ***** válasza:
94%
Szerintem is a gazdáé. Ha az autós félrerántja a kormányt, balesetet okozhat.
2020. okt. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
73%
A gazdáé az igaz, de azért az autósnak is kéne figyelni szerintem. Én ismerek olyat, aki direkt rálép a gázra ha meglát egy állatot az úton. Én mindig figyelek, ha kiszalad elém lassítok, ha kell meg is állok.
2020. okt. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

#3 Én is nagyon figyelek, és én érezném magam a legrosszabbul, ha elütnék egy állatot, szerencsére még sosem történt ilyen.

De gondolj bele. Nyugodtan vezetsz, és egy útszéli bokorból hirtelen eléd ugrik egy viszonylag kistestű macska. Akkora féktávolság, már nincs, hogy befékezz, ha pedig arrébb rántod a kormányt az sem mindig használ, főleg ha az egész hirtelen történik.

Persze az már tényleg kegyetlenség ha látja, és szórakozásból rátapos a gázra. Aki ilyenen szórakozik az nem teljesen 100-as és, ha úgy adódik valószínűleg az ember sem okoz neki problémát.

2020. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A gazdáé a felelősség. Én is lassítok ha kutyát, macskát látok az út közepén, de ha hirtelen elém ugrik biztos nem rántom rá vkire a kormányt, v megyek a kocsival az árokba. Igazából köteles a gazda a telkén belül tartani a háziállatait, igen a macskát is. Csak ez a gyakorlatban nem igen működik, mert úgy vannak vele h nem lehet, pedig de.
2020. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!