Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a macskatartás főbb...

Mik a macskatartás főbb alapjai és elengedhetetlen kellékei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is nem mostanában de hamarosan szeretnék majd befogadni egy kiscicát mint kisállatnak és társnak. Mostanában nagyon megkedveltem a barátosnőm cicáját és ő is engem :D. A cica mindig is a kedvenc állatom volt és hogy tartani is lehet egyet az fantasztikus. Először felújítom a szobámat és majd utána gondoltam beszerezni egy cicust. Szobafestés, bútorvásárlás stb. Utána már jó sok évig nem fog kelleni újabb felújítás így nem kell a cica miatt sem aggódni. Mivel macskatartáshoz kezdő vagyok, szeretnék a legtöbbet megtudni róla. Mielőtt írnátok a google-t, közlöm, hogy főként tapasztalatokat és macskagazdik segítségét várnám. Lenne néhány kérdésem macskatartással kapcsolatban.


1.Milyen cicát érdemes befogadni (gondolok itt ivartalanítottra, fiú vagy lány nyugisabb, oltott és bolha írtott stb..)

2.Milyen felszerelések kellenek neki mint kaparófa, játékok, etető és itatótálból is melyik a jobb mint fém, műanyag...

3.Mennyit ehet egy nap és mikor és mit?

4.Mennyire lesz büdös a cica wc és milyen sűrűn kell üríteni, meg létezik ilyen illatosított ami elnyeli a kellemetlen szagokat valamennyire?

5.El van a macska ha én például dolgozok és ő itthon lenne a szobámban egyedül? Nem lesz magányos addig?

6.Milyen nevekre hallgat általánosságban egy macska, mármint milyen nevet adjak majd neki amire tényleg hallgatni fog? Van ebben valami trükk?

7.Mire számítsak majd első nap mikor itt lesz a cica, mennyire lesz félős, félni fog e tőlem?

8.Kábelek. Hogyan óvjam meg a kábeleket, hogy a cica még véletlenül se rágcsálja? Néhányat el tudok rejteni, de sajnos lehet megtalálja.


Nos most ennyi kérdésem van és remélem sok választ kapok, mert igaz még van időm a cicáig de addig is felkészülve fogadnám és már be lenne rendezve a szoba cicabiztossá :D. Persze ami eszetekbe jut nyugodtan írjátok le és azzal is több információm lesz cicatartással kapcsolatban. :) <3<3 23L vagyok :)



2020. okt. 6. 01:27
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Kertes ház, ha csak lakásban fogod tartani, akkor unatkozni fog. Alig várom, hogy megadhassam ezt a cicáimnak, már ha egy kicsit a gangra, erkélyre kiengedem őket sokkal boldogabbak, bent szinte megőrülnek:/
2020. okt. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha nem is ivartalanított cicát fogadsz örökbe akkor is ivartalanítsd a későbbiekben(fiúknál a jelölés miatt lányoknál az állandó tüzelés lesz a bibi). Oltás stb szintén ez a kategória. Nekem valamiért a fiú cicák voltak mindig az álomcicák anyukámnál 3 lány cica van mind kő bunkó :D De a legjobb tanács hogy azt a cicát válaszd akiben megfog valami és ne feltétlen a neme alapján ( fiú cicát fele annyiért ivartalanítanak egyébként amennyiben ez szempont).

2. Etető itató kb mindegy milyen, könnyen tisztítható legyen. Illetve vannak bizonyos macskák (mint az enyém...természetesen) aki csak csobogó vizet hajlandó inni tálból nem de ez külön kategória. 99% hogy jó lesz neki a sima tálka annyi hogy ne borítsa fel könnyen. Kaparófa vagy akár egy farönk is megteszi egészen pici korától szoktasd rá és nem fogja szétszedni a bútorokat. Alvóhelyet és játékokat nem tudok konkrétan ajánlani mert úgyis ott alszik majd ahol ő látja jónak illetve én is vettem kb 5 labdát, és mivel játszanak? Papírzsebkendő galacsinnal.. Ezen kívül érdemes 1 szállító amiben elhozod illetve dokihoz viszed, alom illetve elé valami kis szőnyeg vagy lábtörlő hogy ne hordja szét a szemcséket.

3. Ezt látni fogod hogy mi jön be és mi nem(gondolok itt pl nyers etetésre). Alapnak mindenképpen jó minőségű és összetételű száraz táp! A mennyiségen én nem aggódnék a száraz lehet előtte egész nap majd ropogtat amennyit akar alutasakosat meg konzervet pl reggel-este kisebb adagokat vagy egyben napi 1x ezen ne parázz.

4. Csomósodó alom + zárt wc. Pisit kakit minden nap szedd ki a komplett csere fertőtlenítés pl 5-7 naponta attól függ milyen almot használsz. Zárt wcből kevésbé távoznak a szagok illetve tapasztalat hogy a jó minőségű kajáktól nem kakilnak olyan büdit( pl soha olyan büdös alommal nem találkoztam mint a szomszédé aki whiskasos cica volt és én vigyáztam rá 1 hétig..) Nyilván a macskasz*rnak sz*r szaga van ne szépítsük de az istentelen bűzölgő csomagok hátterében vagy valami szervi vagy étrendbeli probléma van. Lehet alom illatosító púdereket venni egyébként (külön illatosított almot is,nekem azok nem igazán váltak be).

5. Nagy általánosságban aludni fog egész nap :D De legyen valami amivel ha olyanja van(főleg ha kölyök) lefoglalja magát,ablak ahol nézelődhet stb. Nem olyanok mint a kutyák elvannak magukban(vagy a társukkal de nem foglak most rábeszélni +1 cicára).

6. Elvileg e-i magas magánhangzós cicanevekre figyelnek a legjobban gyakorlatilag teljesen mindegy hívd úgy ahogy neked tetszik, fel fogja ismerni a nevét maximum nem érdekli :D

7. Cicafüggő az első pár napban lehet hogy sokat fog sírni, idegen hely, fél de el fog múlni :)

8. Én a bútorokat jobban féltettem nálunk a kábelek nem érdekesek. Ha van más amivel elfoglalja magát nem fogja piszkálni. Amennyiben igen akkor rögtön rászólni lespriccelni bármi amivel elveszed a kedvét a kábelezéstől.

Boldog cicázást 🥰

2020. okt. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Tapasztalataim szerint a fiúk sokkal kedvesebbek, de ivartalanítani kell.

2. Kaparófa kell, illetve a közlekedő útvonalon a bútorokat érdemes védeni. Ki kell tapasztalni miből eszik/iszik szívesen, nálam ivás csak bögréből, játékok szintén ízlés szerint.

3. A macskák keveset esznek egyszerre, viszonylag sokszor. Legyen előtte mindig száraz, magas fehérje tartalmú nedves, vagy nyers étel, megint csak ki kell tapasztalni.

4. Érdemes minden nap többször a darabos dolgokat kiszedni, és rendszeresen cserélni.

5. Egy szobában ne tarts macskát, nagyon inger szegény a környezet, nem bírná ki.

6. Teljesen mindegy a neve, nem fog hallgatni rá. A hangodra reagál.

7. Félni fog mindentől, mindenkitől, ételt/vízet kell adni és hagyni békén.

8. Minden kábelt tegyél fel, rejtsd bútor mögé, kábel vezetőbe. Amíg kicsi mindent megrág.

2020. okt. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Legalább egy macska. 🐱
2020. okt. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy milyen a cica. Fogadj örökbe egyet, akinek rossz sorsa van. Pl kidobtak az utcára egy zsakban.. Örökbefogadod, elviszed dokihoz aki élősködő mentesíti és elkezditek az oltási programot. Az ivartalanítást kb 6-7-8 hónapos kora körül érdemes megejteni.

Ha idősebb macskát fogadnal be, akkor is ugyanúgy vidd el élősködő irtasra, oltasra, ivartalanításra. Ha még nem volt neki az utóbbi.

A neme szerintem mindegy.

Egy szobanyi terület nem lesz elég neki természetesen. Ha nem lehet szabad járása az egész házban, akkor ne vigyél haza macskát még.

A természetben akár több km2 területük is van, amit napi szinten bejarhatnak. Nem fogja kielegiteni az igényeit egy 10m2 szoba. Legalább a lakást jarhassa be. Érdemes az ablakokra macskahalot szereltetni. Főleg ha nem egyedül élsz.

Kerámia tál a legjobb.

Kaja adagolása attól függ, hogy mennyi idős. Mindenképp minőségi száraztapot vegyél a netrol vagy kisallatbolbol. A tescoban meg a többi multiban nem lesz jó fajta jó árban. Esetleg a drogériakban szokott még jó lenni.

Az almot naponta érdemes takarítani. Miután ivartalan lesz és csak szaraztapot fog enni, nem lesz nagyon budos hidd el.

A felossege attól függ, hogy milyen az eloelete és mennyi idős. Egy utcáról örökbe fogadott cica lehet nem lesz aznap kezes. De idővel az lesz, csak türelem kell.

Úgy hívod ahogy akarod. Miközben adod a kaját rá tudod szoktatni a nevére. Össze fogja kötni ha hívod a kajával.

A kabeleket kabelcsatornaban el tudod vezetni. Vannak öntapadósak. Viszont lehet, hogy felesleges, nem jellemző hogy ragjanak. Legfeljebb fogvaltaskor.

2020. okt. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1.Milyen cicát érdemes befogadni (gondolok itt ivartalanítottra, fiú vagy lány nyugisabb, oltott és bolha írtott stb..)

A fiúk ragaszkodóbbak, jobban szeretnek. Ivartalanítani kell.. De szerintem az ivartalanítás, oltás, bolha írtás a te költségeid. Nem fognak neked "kész" macskát adni ingyen.

Oltani amúgy is évente kell.


2.Milyen felszerelések kellenek neki mint kaparófa, játékok, etető és itatótálból is melyik a jobb mint fém, műanyag...


Zooplus-ról tudsz rendelni jó, és olcsó cica bútorokat. Aliexpresszesek se rosszak.

Tálakból fém vagy kerámia a jó.


3.Mennyit ehet egy nap és mikor és mit?

Én a szárazat kint hagyom, akkor eszik amikor akar.

Konzervet meg reggel, este szoktam adni


4.Mennyire lesz büdös a cica wc és milyen sűrűn kell üríteni, meg létezik ilyen illatosított ami elnyeli a kellemetlen szagokat valamennyire?

Én reggel, és este szoktam takarítani mindig. Ha tele van akkor szokása kikaparni idegességében 😅 Nem büdös. Pár hetente kimosom az alomtálcát is

Illatosítókat még nem próbáltam


5.El van a macska ha én például dolgozok és ő itthon lenne a szobámban egyedül? Nem lesz magányos addig?

Persze, jől elvan. Pihenget, meg játszik. Vegyél neki játékokat amiket egyedül is tud használni


6.Milyen nevekre hallgat általánosságban egy macska, mármint milyen nevet adjak majd neki amire tényleg hallgatni fog? Van ebben valami trükk?

Ami tetszik, nincs trükk



7.Mire számítsak majd első nap mikor itt lesz a cica, mennyire lesz félős, félni fog e tőlem?

Cica függő, az enyém egyáltalán nem félt, de ő rossz helyről is jött... Anyukámé 2 napig bújkált.



8.Kábelek. Hogyan óvjam meg a kábeleket, hogy a cica még véletlenül se rágcsálja? Néhányat el tudok rejteni, de sajnos lehet megtalálja.

Rá kell szólni ha látod hogy rágná, egy idő után megtanulja

2020. okt. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Te jó ég ennyi szabályt... A macskában pont az a jó hogy könnyű a tartása, nem kell rengeteg mindenre figyelni, kb csak arra hogy legyen kaja és alom. Nekem voltak madaraim, na az rémálom volt, mert a beléjük fektetett energiából semmit nem viszonoztak, rettegtek tőlem az utolsó pillanatig. Még egyszer annyi törődést nem pazarolnék állatra, fölösleges.

Vidéken a falusi macskás emberek se figyelnek arra hogy fém vagy műanyag tálkában kapja a cica az ételt, mégis megélnek valahogy. Egy lakás nyilván más helyzet, bár ez esetben én nem kínoznám az állatot egy kis helyre bezárással. Sétáltatni kéne, de macskánál nem nagyon fog menni. Név választáshoz annyit tudok hozzáfűzni, hogy a magas hangrendű hangokra (mint pl i) jobban felfigyel, ezért előny ha teszel ilyet a nevébe.

2020. okt. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!