Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált kiscicákat örökbe...

Talált kiscicákat örökbe adnék, hogy írjak kötelező ivartalanítási szerződést?

Figyelt kérdés
2 hetesek voltak 5 kis picuri, most 2 hónaposak, tudok egy állatvédő csoportot, akik azzal foglalkoznak, hogy a megyén belül minden talált/mentett cica ivartalanítását ingyenesen vállalják. Viszont ezelőtt is így jártam, beszéltem is velük, de a 3 gazdiból csak 1 vitte el ivartalanítani, a többi nem akarta. Hogyan kötelezhetném rá őket, hogy ha már ingyen van, tessék elvinni? Meg amúgy is .. Hányszor kell még megtörténnie, hogy észhez térjenek az ilyen felelőtlen emberek?

2020. okt. 6. 19:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#8-as, annak, hogy újra és újra bezacskózott, bedobozolt pár napos/hetes kismacskákat szedjek össze mindenféle út mentén, erdő-mező szélen elhagyatva. Illetve nem csak én, hanem rengetegen járnak így, nem lenne, ha nem hagynák szaporodni a cicákat, akiket aztán képtelenség továbbadni, mert annyian vannak már, hogy senkinek sem kellenek. Ivarosan meg ne kelljen az örökbefogadónak egy amúgy is mentett cica, hogy aztán az ő kiskölykei(vagy helyettük egy fölösleges kupac cica) is ugyanúgy járjanak és így tovább ...
2020. okt. 6. 19:41
 12/18 anonim ***** válasza:
kérdező, nem tudjuk a világ összes gondját-baját megoldani. és talán nem is kell. keress nekik szerető gazdát és bízd őket a sorsukra. te ennyit tudtál tenni értük és még ez is jóval több, mint amit mások tettek (volna)
2020. okt. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy így meg a menhelyre ragadnának, mert onnan se feltétlen viszik el fél éves fölötti cicákat. Szóval így is csak nekem lenne könnyebb, de a cicák ugyanott vannak :((((
2020. okt. 6. 19:43
 14/18 anonim ***** válasza:

"Vagy ha más nem, vigyem le, adjam be őket a helyi menhelyre ivartalanítás után?"


Menhely nem fogad be állatot magánszemélytől akár találtad akár saját, mert baromira tele van mindegyik és csak a kóborokra koncentrálnak.

Ez tapasztalat, én kiskutyákat találtam ráadásul télen egy forgalmas út mellett, több menhelyet is felkerestem egyik sem volt hajlandó befogadni őket. Nekem kellett gazdákat keresnem...

2020. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

De ha már megmentem őket a halál torkából, nem akarom, hogy rossz sorsuk legyen. Akkor próbálok keresni olyan menhelyet, ahol 2-2 és fél hósan ivartalanítanak és akkor mire gazdihoz indulnak 3 hónaposan, már túl is vannak mindenen. Ha találok.

Köszönöm amúgy a segítséget.

2020. okt. 6. 19:45
 16/18 A kérdező kommentje:
Itt ennél simán le lehet adni. Jártam régen ide kutyázni, rengeteg cica van, de nincsenek bezárva, csak az első 2 hétben vannak karanténozva, meg ivartalanítják aztán a menhely területén, meg kintebb is mászkálhatnak(eldugott helyen van).
2020. okt. 6. 19:47
 17/18 anonim ***** válasza:

Dicséretes amit csinálsz, az emberek sokszor buták, hiába van ingyen az ivartalanítás.

Más örül, ha a talált cicákat ingyen elviszik nem még szerződést kötni, na meg mi lenne benne, mi történik, ha nincs meg a műtét? Fizetnie kell? Elhozod tőle? Akkor inkább el se viszik.

2020. okt. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Sehogy nem kötelezheted őket, max te ivartalanítod és 6 hónaposan adod oda. De akkor meg már nem sok jelentkező lesz.

Pénzt meg senki nem fog adni házi macskákért.

2020. okt. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!