Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vitted már utazni a macskád?...

Vitted már utazni a macskád? Tippeket, tapasztalatokat várok!

Figyelt kérdés
Van egy sziámim aki 5 éves,és most vinnénk el először egy hosszab útra. Eddig csak 3-4 órás kiruccanások voltak - abból is csak kevés - , de azokat élvezte. És most pár napra elmegyünk nyaralni a Balcsira egy faházas kempingbe. Mit vigyek magammal? Utána olvastam, de pl: muszáj vinni oltási könyvet stb. A kérdés: Mit vigyek magammal? Neked milyen tapasztalataid voltak? Elvigyem-e?
2010. aug. 8. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire megbízható a cicád:ha ott kimegy, visszamegy-e hozzátok, vagy világgá szalad? Vagy be akarjátok csukni a faházba?
2010. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vigyél egy macskahordozót, egy macskanyakörvet meg egy macskapórázt és irány a Balcsi ;)

Szerintem élvezni fogja az utat :)

Én is szivesen vittem volna a Maine Coonomat Londonba de sajnos nem volt rá lehetőségem :S

2010. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönömm! :)
2010. aug. 15. 19:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenesetre csipeztethetnéd, mert ha esetleg ellóg, megtalálnak benneteket.
2010. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha belefér, hogy esetleg ki se dugja/dughatja az orrát a faházból, akkor sima ügy. Oltási könyvet, macskahordozót és pórázt vigyetek.

Mi most vagyunk túl egy keszthelyi macskás üdülésen, és nekünk nagyon jól sikerült. A macsek is sokat sétált az üdülőben (pórázvégen), de ehhez kellett:

- egy üdülő, ahova szabad volt házikedvencet vinni,

- egy talpraesett macska (némelyik macska új helyen napokig ki sem bújik a rejtekhelyéről, még az almát sem meri használni, ami rendkívül kellemetlen lehet)

- tapintatos háziak, akik elzárták a telken lévő egyetlen kutyát, amíg sétálgatott. (Ez egy kempingben nemigen lesz adva. A kutyásokkal - ha lesznek - garantált a konfliktus).

Még így is komoly tapasztalat, hogy a (szomszéd) kutyától megriadó macska ön- és közveszélyes: szinte magánkívül rohanna haza, ami a póráz miatt nekirohanások és földön nyekkenések sorozatát jelenti. Ha ilyenkor hozzányúlnál, hogy megnyugtasd, szétkarmolja a kezed.

Pár tipp/tapasztalat:

- az utazás sima ügy, ha végig rajta a póráz, még a hordozóban is,

- a macskahordozó alomtálcaként is szolgálhat,

- valamennyi almot vigyetek, amíg rá nem jöttök, hol kapni a környéken,

- a szellőztetés bonyolultabb macskával, mert előtte rá kell a macskára adni a pórázt (a cicánk már a második naptól kikívánkozott az appartmanból).

2010. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

22:05 (előző):

Köszönöm szépen a pontos leírást!

Csak mivel ő benti cica, nem nagyon vittük el orvoshoz. És az oltások is csak régebben mentek! De semmi baja nincsen, ez biztos, mert tüneteket nem nagyon találtam rajta. És így is ár lehet vinni? Pl: BalatonTourist kempibgekbe?

2010. aug. 16. 10:00
 7/8 anonim válasza:
szerintem kiszúrás a cicát nyaralni vinni. ő ugyanis nem az emberekhez, hanem a megszokott helyéhez kötődik. ha teheted inkább kérj meg valakit, hogy 2 naponta adjon neki kaját, vizet és almolja ki. továbbá ha belefér 30-40 percet beszéljen a cicával (tényleg). ennyi elég lehet hogy megnyugtassa egész napra.
2010. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

23:31

Sok helyen olvastam, hogy a sziámik szeretnek utazni...És már vittük is le, és élvezte. Ebből gondoltam, hogy legközelebb (4 napra) jöjjön ő is. Bár, részben igazad van.

2010. aug. 17. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!