Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 macska tartása mennyiben lenne?

2 macska tartása mennyiben lenne?

Figyelt kérdés

Benti macskák, jó minőségű eledellel (Real Nature, Select Gold),nyers csirkehússal etetve mennyiben lennének?


Gondolkodok rajta hogy be merjek-e vállalni két cicát, győzném-e.

"dupla annyiban lenne mint egy". Egy cica is van hogy nem eszi meg a kaját, meghagyja, "pazarol". Ha ketten lennének akkor csak kevésbé hagynák meg a konzervet. Nem menne annyi feleslegesen a kukába.


2020. okt. 17. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Miért Gourment Gold? A Feringa olcsóbb és jobb minőségűbb.

Nálunk a macskák egy 15kg macskatáp csomagot egy hónap alatt használnak el. Konzervet még életükben nem hagytak meg, naponta 1-1-et kapnak.

2020. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Plusz orvosi költség, bolhairtás, féregtelenítés. Azért ezekről se feledkezz meg. Két cica dupla annyiba van
2020. okt. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
ha benti cicák akkor alomtalca, ahany cica +1 az idealis, konzerv, táp, kaparofa, kulon tanyerok, jatekok, feregtelenites, bolhairtas, betegseg eseten elkapjak egymastol, orvosi koltsegek, ivartalanitas. En is bevallaltam a kettőt annak remenyeben hogy nem unatkozik annyira, ossze tudnak bujni, egyutt jatszanak. Nem mondom hogy olcsó, mert az alom onmagaba havonta 4ezer korul van, erre jon a kaja, 30db konzervet esznek meg egy honapba,(szerencsemre nem eszik a draga konzerveket, hanem otthagyja) mellé a tapot is(ebbol is probaltam ezer félét a whiskas husfalatkastol kezdve a purina-ig de csak es kizarolag a kitekatot eszik meg abbol is a halasat es a csirkeset) . 2 kilot biztosan, plusz a konyhakoszt, mert szeretik a főtt kajat. A kaja kb olyan 8ezer korul mozog. Erre jön rá hogy mindig talalok nekik valami jatekot, amit megveszek. Most kaptak uj cicamászókát, es kaparófát is. Na es a hónapba viszem őket ivartalanitani.
2020. okt. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két cicára havonta 10-15 a kaja/jutifali. Egyik hónapban veszek szárazat, 8 kg elég kb két hónapra (két fajtát veszek és keverem, az egyik cica fogkő hajlamos, miatta). Másik hónapban nedves, azt zooplusról rendelem, mivel nagyon finnyásak, és kidobásra nem veszek nedveset, így egy drágább fajtàt veszek, ami tuti elfogy, plusz mindig elcsábulok valami új játékra, szóval ilyenkor több lesz a vége, szintén két hónapra véve.


Az alom 2-3ezer havonta, egy elég olcsó fajtát használunk, néha veszek drágábbat, olyankor több.


Időnként féreghajtás, bolhairtó (bentiek, csak megelőzésként), oltások évente egyszer, ha a fentiekhez hozzácsapom, lebontva szerintem akkor is megállunk 20 körül havonta. Csak ugye akkor tűnik soknak, ha valami nagyobbat egyszerre kell kifizetni.


Persze az elején nagyobb kiadás az alapfelszerelés, de azt jó esetben egyszer kell megvenni. Meg ha van pénzed, bármennyit el lehet költeni. :D Én már kinéztem nekik a "kariajcsit", akarok nekik egy új macskavárat és itatókutat, bamm 50ezer... és lehetne drágábbat nézni még...

2020. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!