Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy macska...

Mennyibe kerül egy macska tartása/hó?

Figyelt kérdés

Nagyobb termetű fajtákra, pl. maine coon, bengálira gondolok.

De bármilyet írhattok, viszonyítási alapként.

Jó minőségű tápot, pl. Britet adnék neki.


2013. szept. 6. 12:59
 1/3 norzsu ***** válasza:

Attól függ, hogy mivel etetnél főként.. szárazzal, vagy nedvessel. A nedves ugye drágább. Nekem egy hazi cicám van (benti) 4-4,5 kg. Ő több nedveset eszik, mint szárazat.

Internetről szoktam rendelni neki Animonda vom feinsten, animonda carny, bozita,cosma, grau stb tápokat nagyobb kiszerelésben. Egy 30-40 ezres rendelés kitart kb 2 hónapig. Emellett még plusz kiadás az alom. Kb 3000/hó Nekem kb ennyibe van

2013. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 LiniMi válasza:

Az én cicàm egy àtlagos méretű keverék cicalàny, leírom én hogyan làtom el.


Alutàlcàs cicahamit kap reggel és este (1 tàlca 65.-), napközben pedig kirakok neki sima kimért szàraztàpot (300 Ft/kg), hogy ha megéhezik, akkor tudjon falatozni. Egy kiló szàraztàp elég neki kb. 2 hétre. Szóval egy hónapban kb. 4500 Ft megy el cicakajàra. Plusz egy kicsi, ha tejcit is kap, vagy ilyen olyan jutalomfalatkàkat. Legyen 5000.


Ha bentlakàsos cicud lesz, akkor gondoskodni kell megfelelő alomról. Mindegy milyet veszel, csak ne kristàlyosat, mert az nem sokat ér!

Én Higi-t veszek a cicàmnak, ez kb 330,- és egy jó fàsfél-két hétig elég.


Ha igényesen, 'úri' körülmények között szeretnéd tartani cicusodat, akkor szàmolj azzal, hogy kb. 6-7000 Ft lesz egy hónapban.


Plusz ugye az egyszeri kiadàsok, mint az ivartalanítàs, tàlacskàk, kaparófa (ha nem akarod, hogy a bútoraid bànjàk), jàtékok meg ilyesmi.

2013. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
utolso válaszadó te milyen kajával eteted és hollehet kapni? :)
2015. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!