Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha nincs kertes házam, de...

Ha nincs kertes házam, de panel földszintjén lakom, nem forgalmas helyen, lehetnek kijárósak a cicáim?

Figyelt kérdés
2020. okt. 19. 12:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
szerintem ne
2020. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudhatod mit zabál össze, szerintem nem lenne hosszú életū.
2020. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Oke, de a panel kozeleben egy parkolo sincs? Azt nem tudom elkepzelni. Szerintem ez igy nagyon veszelyes, siman eluthetik a macskat. Plusz hihetik azt is,hogy ez egy kobor macska a panelrengetegben, aztan valaki befogadja, vagy elviteti valahova.
2020. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne. Legyen benti az a legbiztonságosabb.
2020. okt. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

Családi háznál se garantált, hogy mindig visszajönne a cica. Sajnos mindenhol vannak rosszat akaró emberek, van aki sportot űz abból, hogy mérgezze őket, elüthetik, esetleg kóbor kutyák vagy akár cicák tépik meg, stb. szóval bármennyire is kivágyik a cica, sokkal jobb neki odabent (persze ezt ők nem így gondolják, és lehet ott nyávognak az ajtó előtt, de ez a legbiztosabb módszer arra, hogy hosszú életű legyen a cica).

Kutyánál egyszerűbb, mert ráteszed a pórázt - és sétáltok. Valahogy ez egy macskánál nem általános, és biztosan megrökönyödést váltana ki az utca emberéből.

2020. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
8%
Lehetnek nyugodtan.
2020. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%
Én kertes házban lakom, a cicám mégis csak benti cica. Már 8 éves, és nem is akarja elhagyni a komfortzónáját. A környéken a szomszédaim kinti cicái még az 5 évüket sem élték meg. Vagy elüti egy autó vagy valami mérget evett, vagy csapdába esik.
2020. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Befogadtam őket, testvérek, 5-en vannak, de senkinek sem kellenek, vagy csak egerészni kicseszni max, oda nem adom. Ennyi cic meg egy msáfél szobás kis lakásban nem marad mg. Most lesznek 3 hósak, de már most kicsi nekik a hely, leadni nem akarom őket a telepre. Tudom, hogy vannak veszélyeik, de nem tudom mit tegyek. Nem tipikus panelrengeteg, nem is igazán panel ez, inkább sima emeletes ház, 4 emeletesek, minden ház mögött és mellett zöld van, néhol kis játszótér, nálunk csak két nagy szomorúfűz. Oldalt van egy egysoros parkoló és egy egyirányú út, sosem száguldoznak kocsik. Persze tudom, erre nincs garancia. Hátul lennének kiengedve, a ház mögötti füves rész után suli van meg óvoda, nagyobb játszó, gondolom ilyen helyeken nincs méreg kitéve. A ház előtt is csak kis úttest van, mindig lassann mennek a kocsik. Tudom, hogy veszélyes, ha az ember kiteszi a lábát a lakásból máris veszélyben van. De a lényeg nem a legrosszabb környék.
2020. okt. 19. 13:26
 9/16 anonim ***** válasza:
98%

Első körben megjegyezném, h állatbarát vagyok, de amit én látok panel-kijáró-macskáknál, h:

- összeszarják a játszótéri homokozókat

- levadásszák az énekesmadarakat

- kóbornak / elveszettnek nézik őket és befogják a jóakarók.

2020. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
98%

Úgy hirdesd meg őket, hogy csak bentinek, akkor nem az egerészősök fognak jelentkezni. Kiscica.hu, cicaorokbefogadas.hu, fészen poszt sok cuki képpel, és írj állatmentőknek, hogy osszák meg közvetítettként fészen, akkor sok embert elér.

Három hónapos macskát még akkor sem rakunk ki kintinek, ha hosszú távon az a cél, pláne nem tél kezdetén.

Igazad van, sok az a macska oda (bár ismerek olyan ideiglenes gazdit, akinek ennél több gondozottja van muszájból, de nem ideális), de nem ez a megoldás.

2020. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!