Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez már kamaszodás? Lesz jobb...

Ez már kamaszodás? Lesz jobb igaz?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos lány cicám, aki mostanában nagyon sokat rosszalkodik. Nem engedi a simiket, maximum ébredés után mikor még álmos, de akkor cukiskodik magától is (dagaszt, bújik, dorombol). Kicsit magához tér és egyből támad lábra kézre (a kézről már próbálom leszoktatni a döglött kéz technikával), ugrál, bántja a szobanövényeket amiket már nem tudok hova eltenni előle mert nincs olyan magasság amit ne mászna meg, stb).

A napjaim nagy részét itthon töltöm ezért igyekszem egész nap fárasztani és játszani vele, de így is nehéz vele, főleg ha összetör dolgokat, függönyt leszaggatja, növényeket bántja, ezekről nem tudom leszoktatni, elzavarom vagy elviszem onnan és 5 perc múlva megint ugyanott csinálja ugyanazt a rosszaságot. Ne értsetek félre, imádom és azt is ha pörög, meg persze tudom hogy a macskák ilyenek de azt hittem legalább minimálisan lehet őket nevelni. Ez már a kamaszkor a cicáknál? Lesz nyugodtabb? Esetleg ivartalanításig ilyen kis vad lesz?



2020. okt. 19. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Igen, ahogy idősödik megnyugszik, foglalkozz vele sokat, azért nem hülye állat a macska se és tud tanulni. Csak kicsit öntörvényűek, ivartalanítás is sokat segít a nyugodtságon.
2020. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lassan tüzelni is kezd. Mikor tervezed ivartalaníttatni?
2020. okt. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Még pontosan nem tudom, de már beszéltünk róla az állatorvossal. Egyedüli, kizárólag benti cica, úgyhogy nem sürgős, de olyan jövő márciusig valamikor.

Egyébként köszönöm a válaszokat! :)

2020. okt. 20. 08:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna az első tüzelés előtt, azért kérdeztem. 😊
2020. okt. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amint idősebb lesz, nyugodtabb is.

Az ivartalanítással javaslom ne várj tavaszig, mert meg fogsz őrülni te is és a cica is, ha elkezdi a tüzelést. Érdemes még az idén megejteni, 7 hónapos kora körül.

2020. okt. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor beszélek is az orvosunkkal erről még a héten :)
2020. okt. 20. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!