Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hízékony, de folyton kajás...

Hízékony, de folyton kajás cicának lehet adni rosszabb minőségű kaját?

Figyelt kérdés
Hogy többet ehessen, mert folyton enne, de a semmitől is hízik.
2020. okt. 20. 12:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
67%
2 kg sem normális méret egy 6 hónapos macskánál, ez kevés.
2020. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

6 hónaposan 2 kg az nem sok!

Ivartalanítani kénytelen leszel, mert ő is és te is meg fogtok őrülni, ha elkezdi a tüzelést. Előtte beszéld át állatorvossal a gondjaidat, és vizsgáltasd ki a cicát, ha a doki is úgy látja, hogy indokolatlanul hízik, ennek oka lehet betegség is, pl. hormonális probléma. Éheztetni nem szabad, ha beteg, akkor azt kezelni kell. A "rossz" tápoktól még inkább hízni fog, mert tele vannak gabonával, ez nem megoldás.

2020. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
68%

szerintem is kevés a 2 kg, az enyém 3 hónaposan volt ennyi. (és ő nem egy hatalmas macska, átlagos méretű..)

de értem a kérdezőt is. nálunk is állandóan enne. ha nem adok neki - mert előtte 2 órával kajált -, akkor kint összeszed egy jószágot magának és az én kellemes kötelességem a maradványokat a teraszon eltakarítani.

2020. okt. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Mindenképp megyünk orvoshoz.

Régebben is kérdeztem, mikor még kisebb volt, szerinte csak ilyen a genetikája, de ha most konkrétabban elmondom, akkor remélem kivizsgálja. Mert ugye kiscica volt, tipikus, hogy folyton éhesek és ha túleszik magukat nyilván híznak, de most már komolyan alig eszik és így is. Szóval elmegyünk mindenképp, a tápváltás egy ötlet volt, nyilván hülyeség, amúgy sem akartam volna rosszat adni neki.

Kislány amúgy, nem olyan kevés a 2 kiló, sztem, vagy de?

2020. okt. 20. 13:36
 15/26 anonim ***** válasza:
69%
Ha alig eszik de mégis kerekedik a nőstény macska, esetleg vemhes is lehet (elég gyorsan össze tudják hozni). Arányosan kerek, vagy csak a hasa nagyobb?
2020. okt. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
92%
Ugy emlekszem, hogy a kerdezo azt irta, benti, ugyhogy elvileg nem kene vemhesnek lennie, kiveve, ha kiszokott. Kiszokott?
2020. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
61%

15 deka hús, jézusom... a 9 kilós dagadék kandúrnak adok 3 deka körül...

Azért hízik, mert rohadtul túleteted.

2020. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
89%

A rossz minőségű tápok tele vannak gabonával, amitől még jobban hízna!

Amúgy a 2 kg szerintem egyáltalán nem sok, vannak 4-5 kg-s felnőtt nőstény macskák is, nem kizárt hogy ő ekkora lesz.

De ha úgy látod kövér, akkor lehet, hogy csak fel van puffadva azt okozhatja férgesség is. Vagy tényleg valami betegsége van, mindenképp vidd orvoshoz.

2020. okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Jó, hogy nem hízik, ha rossz minőségű kaját kap.
2020. okt. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Nem szökött meg a 4-ről .. Ellenben a derekán zsír van, nem simán nagy a hasa, illetve gerince, bordái alig tapinthatóak, érezhetően zsír van felettük.

Túletetem? Kölyökmacska barf szerint a 2 kilójához a 6-10 % az 12-20 deka hús lenne! Átlagot adtam neki a 15 dekával. De a tiednek is minimum 18deka kellene, ha dagadt, akkor is minimum 15 neki is(2-4% a felnőtt cicáknak!).

Amúgy direkt csak sovány húst adtam(csirkemell), de ha ettől is hízik, akkor ..

Mindenképp megyünk orvoshoz, mondtam. Féreghajtót havonta kap, a nyers miatt, és nem puffadt, hanem hájas.

19-es el vagy tévedve ..


Köszönöm a válaszokat.

2020. okt. 20. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!