Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mellkas deformitással élhet...

Mellkas deformitással élhet hosszú életet?

Figyelt kérdés

Van egy adott fajta amilyet szeretnék. Elég sok hirdetésnél látom hogy lapos mellkassal születtek, a szegycsontjuk, gerincük deformálódott.

Kisebb a tüdő kapacitásuk.

A tenyésztők persze azt mondják így is élhetnek teljes életet..

Valóban? Vannak itt olyanok akiknek ezzek van tapasztalatuk?

Nem igazán akarok több tízezerért cicát venni akinek lehet pár hónapon belül leáll a tüdeje


2020. okt. 20. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Milyen fajta?
2020. okt. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Igen.
2020. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Maine coon?
2020. okt. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Ne vegyél több tízezerért macskát! Vagy vásárolj tenyésztőtől (minimum 100ezer), vagy fogadj örökbe (vannak fajtamentések is, szóval lehet fajtatiszta kiscicát találni). Bármi, csak kerüld a szaporítókat!

Egyébként kicsi a valószínűség, hogy tünetmentes legyen és nem igazán kezelhető. Válassz inkább egészséges kisállatot. De egy jó genetikájú macskánál nem kell tartanod semmitől, ugyanis egy normális tenyésztő nem ad el egészségtelen kiscicát, csak kivételes esetekben, de akkor is előre felkészítí a gazdát mindenre.

2020. okt. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Uramatyám és emberek ezért fizetnek, hogy beteg állatokat tenyésszenek, miközben az utcák tele vannak kóbor állatokkal..... beteg egy világ. Töröltethetitek, tudom, hogy nem válasz a kérdésre, de azt hittem, hogy egy sérült cicáról van szó, erre azt látom, hogy egy túltenyésztett nyomorult....
2020. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bengáli

Tenyésztőtől lenne, fél áron, törzskönyv nélkül a deformitás miatt.


Az egyik tenyésztő amúgy azt mondta sokan nem ismerik ezt a betegséget MO-n és ugyanúgy eladják az ilyen beteg cicát egészségesként. (valóban, nem is találtam erről magyar oldalon leírást)

Nem minden esetben feltűnő, 6 hónapos korukra pedig a legtöbb ki is növi..


Valószínűleg inkább nem lesz bengálim.

Átgondoltam, nem kockáztatok.

2020. okt. 26. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!