Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a macskám...

Mit csináljak, ha a macskám mindig elkezd sírni, amikor egyedül hagyom?

Figyelt kérdés

Kinti cicus, kb. 5 hónapos. Ha minden igaz, fiú, és van egy lakótársa is, akivel kicsi kora óta együtt van (nem rokonok, pár nap van köztük), ő lány. De a kis kandúr mindig elkeseredve nyávog, amikor bejövök a házba, még akkor is, ha kint voltam velük 1 órát.

Nyáron biztosan megszokták, hogy kint voltam velük napi 3-4 órát, de suli mellett nem tudok már annyit velük foglalkozni. Egy idő után meg fogja majd szokni, hogy nem vagyunk kint velük annyit, vagy mindig azt kell majd a szobámban hallgatnom, ahogy kint sír értem?


2020. okt. 30. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Megszokja majd :) en tettem nekik ki jatekot , etelt stb es ugy mentem el. Hatasos volt
2020. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De most is nyávog, és annyira szomorú. :C De nem lehetek kint vele egész nap. :(
2020. okt. 30. 15:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Engedd be
2020. okt. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Engedd be :)


Nálunk már benti a macska, és egyáltalán nem érdekli, hogy otthon vagyunk-e vagy sem. Mostanában itthonról dolgozom, és alig jön be a szobámba, egész nap döglik. Egyedül azt nem szereti, ha az előszobában van több napot (pl elmegyünk itthonról), vagy akár éjszakára sem szeret kint lenni, a puha kanapét szereti, hiába van egy teljes előszoba-padlása :) Ilyenkor nyávog meg kaparja a falat, de hajnalban felkelt, úgyhogy inkább csak napközbenre van bent.

2020. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

1. A szüleim nem engedik.

2. Szédszednék a bútoraimat.

3. Mindig ki kéne engedni, hogy elvégezzék a dolgukat, vagy venni almot, amit ha nem cserélek ki x időnként, akkor bűzleni fog a ház.

4. Mivel születésüktől fogva kint voltak, nem hinném, hogy megelégednének a házunk nagyságával. Itt nem tudnának rohangálni, vagy pedig mindig ki kéne engednünk őket, csak akkor meg az a baj, hogy kintről behoznák a sarat meg egyebeket.

2020. okt. 30. 15:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bevihetnéd. Meg tudják tanulni a benti viselkedést. Az almot tisztítani kell, ahogy a wc-t is le kell húzni... ez ilyen.

Persze hogy sír szegény cica, mert te bent ülsz a meleg szobában, ők meg kint az esőben 🙁 Ezen a játék sem segít.

Kb 2 hónap múlva lehet vinni őket ivartalanítani, különben érkeznek a kiscicák! 7-8 hónaposan már ivarérettek lehetnek.

2020. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akár már jövőhónapba is kellene ivartalanítani, fiút lányt is egyszerre.

Mert a fiú elmegy, a lányt pedig felcsinálják.

2020. okt. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tudom, már említettem is a szüleimnek, hogy nemsokára ivartalanítani kellene őket.

Ha nem akarnak, akkor nem kell az esőben lenniük. Nekünk tornácunk van, plusz egy nagyobb fészerünk, ahova már direkt készítettünk nekik egy kis kuckót, amit kibéleltünk puha és hőszigetelő anyagokkal.

2020. okt. 30. 17:24
 9/9 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam, szerintem "separation anxiety"-je van, ezt nem tudom magyarra fordítani, de a lényeg, hogy amint nem lehet a gazdájával (jelen esetben velem), egyből elkezd keservesen nyávogni utána. Azt viszont nem találtam még meg, hogy ezzel mit lehet kezdeni.

Valakinek valamit ötlet?

2020. dec. 4. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!