Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindig legyen előtte táp?

Mindig legyen előtte táp?

Figyelt kérdés

Hallottam már jó pár helyről, hogy mindig legyen a macska előtt száraz táp. Nos nálunk van egy alapból is jó étvágyú macska, plusz ivartalanításon is átesett a nyár elején, aminek következtében kicsit meg is hízott. Akkor áttértem arra, hogy nem teszem ki egész nap elé a tápot, mert addig eszi amíg van benne. Napi kétszer kap kaját reggel és este, este nedveset. Más is csinálja így, hogy nem hagyja kint egész napra?

Nem akarom, hogy a macska elhízzon, mert az se jó neki.



2020. nov. 2. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A miénknek mindig ott van. Akkor megy rágcsálni amikor akar. Persze mellette mást is kap, de az nincs előtte mindig.
2020. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kint van egész nap - de nem korlátlanul! Ki van mérve, hogy mennyit ehet, és ez van napi kétszerre elosztva. Ezt a mennyiséget nem veszem el, rájárhat egész nap, de ha elfogy, nincs utántöltve a következő étkezésig.
2020. nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Pontosan merd ki neki a kajat, ne csak ugy talalomra toltsd tele a taljat, ha hajlamos az egeszet megenni belole. Ez legyen kint elotte, ha megette, akkor ennyi, aznap nem kap ujat belole.


Az en cicam amugy napi ketszer kap nedveset, emelle ki van rakva neki a szaraz, de a szarazra csak ugy rajar, amikor kedve van, sosem eszi meg egyszerre az egeszet, bar ha megenne se lenne gond, mert ki van merve az adagja. Nem kover, szep a szore, pont jo sulyban van, o is ivartalanitott.


Esetleg vannak ilyen alacsonyabb kaloriatartalmu tapok is, direkt ivartalanitott cicaknak, azt is megprobalhatjatok, ha ugy latod, hogy picit kover.

2020. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagycica előtt mindig kint volt, de a pici felfalja 1xre az ő és a nagycica egész napi adagját is(aztán "éhes" még).

Szóval most 3x kapnak egy napon belül enni.

Reggel és este rendes kaját(a nagy szárazpárti, a pici konzerves, de az is teljesértékű) és délben csak jutalomfalatot vagy pl kefir, kis sajt, főtt husi, tojás stb).

2020. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs kint egész nap, mert az egyik macskám még visszajárkálna csipegetni, de a másik hányásig zabál. Amíg van kaja, addig eszik, szóval én napi 2x adok nekik enni.
2020. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor mégse ördögtől való ha valaki nem hagyja kint egész napra:) (amennyi jár neki egy nap, azt meg 2 étkezésre egyből elfogyasztja)
2020. nov. 3. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Elég ha éjszakára hagyod kint a száraz tápot, ők ilyenkor vadásznak és téged is hagy aludni :-)
2020. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a miénk 1 éves ivartalan kandúr. nincsen egész nap előtte kaja, főleg mivel kinti-benti, így nem etetem a szomszéd dagadt macskáját. jó húsban van így is, dokinéni meg is jegyezte milyen szép nagy macska, szereti az ilyen típust :D beállítottuk neki mi a megfelelő adag, aztán kap reggel és este.
2020. nov. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is kirakom nekik a száraztápot. Ha nincs kint rosszul vannak és egész nap zaklatnak 😃 kimérem a napi adagot, hagy eszegessék. Ált estére elfogy, de akkor már nem adok nekik éjszakára. Kivételek vannak, ha pl nagyon kérik mert éhesek, de az ritka. Olyankor egy keveset még rakok nekik. Ha nem tudnának mértéket tartani én sem raknám ki, de szépen beosszák.
2020. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!