Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska panellakásban? Nőstényt...

Macska panellakásban? Nőstényt vagy kandúrt válasszak? Mikor lehet legkorábban ivartalanítani a kandúrt?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 19:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a nőstény a legjobb panel lakásba. Jobbik esetben nem olyan rosszcsont mint egy kandúr.
2012. ápr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem majdnem mindegy, de talán inkább nőstény. Azt javaslom, látogass el egy állatmenhelyre. Onnan eleve ivartalanítva kapod a cicát, tehát ez nem gond. Emellett boldogabb életet biztosíthatsz egy kis állatnak :)

A mi cicánk is menhelyi, ráadásul kétéves volt, amikor elhoztuk. Pedig mindenképp kiscicát szerettünk volna, de amikor megláttam őt, szerelem volt első látásra, nem érdekelt, hány éves, hogy nem kiscica. És nagyon jól döntöttünk, mert imádjuk egymást :)

2012. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Nos nagyon nem tudom, hogy panelban melyik a jobb, az én kandúrom ivartalanítva is nagyon rossz!Talán a lány cicám nyugodtabb volt sokkal. azt hiszem 8 hónapos korban kell ivartalaníttatni.
2012. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Talán inkább nőstény.

A kandúr mindent összespriccel, meg miegyéb.

2012. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt kandúrom, nyugodt, nem rombolós volt. Most van egy nőstény, az felmegy a tv-re, a könyvespolc tetejére, az előszobában a szekrény tetejére. Kinyitja az akasztós szekrény ajtaját, annak az aljában alszik. És nem ivaros.
2012. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
és a nőstény macska ha tüzel, akkor nem maszatol össze mindent a lakásban?
2012. ápr. 26. 09:30
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Még ivarérés előtt érdemes ivartalaníttatni a nőstényt és a kandúrt is, féléves kora körül. Akkor teljesen mindegy, hogy milyen neműt választasz, nem fog jelölgetni a kandúr sem. Szerintem is nézz körül egy menhelyen, rengeteg gyönyörű és főként egészséges cica van!
2012. ápr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Nekünk nősténycicánk van.Május 1-én lesz 10 éves.Az állatorvos el tudja dönteni,hogy mikor kell ivartalanítani.A miénk közel 1 éves korában lett megműtve.A cica szelídsége,rombolási hajlama attól is függ,hogy mennyi ideig van magára hagyva.A miénk kivételezett helyzetben van,mert eleinte a feleségem munkanélkülisége ,utána pedig a nyugdíj miatt ,egyetlen napig sem,esetleg 2-3 órára volt,van magára hagyva.Ha elmegyünk otthonról,felmegy a radiátorra és ott alszik,amíg megjövünk.Nem bánt semmit.2 hónapos kora óta családtag.Én lánycicát javaslok.Az ivartalanítást bízd az állatorvosra.
2012. ápr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
20%
nőstényt, a kandúrnak kín. ha ivartalanítod, eldagad a feje, és elhízik.
2012. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 p64 válasza:

Nekem igen csak sok ismerősömnek van cicája így ezen tapasztalatok alapján osztanám meg a következőket:

Általában a nőstény cica nyugisabb még ivartalanítás nélkül is, de hát itt is vannak kivételek. A elhízás ivartalanított cica esetében a kandúrra jellemzőbb, de nőstény cicáknál is előfordul ha benti, mert a mozgása korlátozottabb egy lakásban.

A menhelyen levő cicák nem mindig ivartalanítottak, sokszor ivartalanítási kötelezettséggel hozhatók el.Állítólag a menhelyről kihozott állatok, ha meg szokták az új környezetüket, sokkal jobban ragaszkodnak a gazdijukhoz, az a tapasztalat, hogy talán azért, mert többnyire nehéz körülmények után találtak szerető otthonra, és ezt jobban megtudják hálálni.

Nekem van egy 7 éves nőstény cicám, nem ivartalanított, úgy gondoltam, hogy panelben nem szükséges, mert nem jár ki, és nincs is vele semmi gond,nyugis, bújós, ölben ülős, én vágom a körmeit, mert hagyja, nem válogatós, nem olyan fajta aki össze-vissza ugrál minden felé, és a körmeit kaparófán élezi :-)

Egyébként ha netán valakit érdekelne, szívesen oda adnám valakinek teljes felszereléssel, mert sajnos betegségem miatt nagyon rossz anyagi körülmények közé kerültem, és még a saját magam ellátása is nagy gondot okoz. Csepelen lakom, írj e-mailt, vagy privit ha érdekel, küldök képek.

A menhelyek dugig vannak... Előre is köszönöm.

2012. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!