Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jött már rendbe valaki cicáján...

Jött már rendbe valaki cicájának a lába pedig az orvos azt mondta nem fog?

Figyelt kérdés
Cicámra sérülten találtunk 2 nap keresés után. Jobb első lábát befordítja,nem tudja használni,jobb hátsó csúnyán sebes,lehet törött. Állatorvos szerint idegsérüléses az első és valószínűleg nem fogja tudni használni többet.A hátsó rendbe jöhet. Érdekelnek az alternatív gyógymódok is. Ha valakinek tapasztalata vagy infója van írjon kérem.
2010. aug. 10. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha az állatorvos azt mondta, hogy nem fog rendbe jönni, akkor valószínűleg az úgy is lesz. Nem kell megijedni, egy cica három lábon is teljes értékű életet élhet.

Ivartalanítani kellene a cicát, mert a sérülése biztos más macskától származik és ha ivartalanítva lenne nem kajtatna a nőstények után.

2010. aug. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

kutyámé igen, porckorongsérv, doki nem akarta megműteni, mondván úgysem fog tudni járni, altatást javasolt :S, ragaszkodtunk a műtéthez, sánta volt utána a blökim, meg hónapokig tartott, míg valamennyire rendbe jött...sose voltak utána egészségesek a hátsó lábai, de járogatott rajta, nem szenvedett, nem voltak fájdalmai és még 5 évig élt



javaslom, keress meg egy másik dokit is, de azért hiú reményeid ne nagyon legyenek

2010. aug. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nekem nyuszim van, 1 éve Pasteurellás volt. Ez az idegrendszert támadja, neki a szemét és a fülét. Az orvos azt mondta, hogy menjek a francba, semmi értelme 2 napon belül meghal. A szeretet csodákra képes! A nyuszi egy héten belül jobban lett, visszatért a hallása és azóta újra lát rendesen mind2 szemére. Az orvos biztos volt benne, hogy meg fog halni. Nem hagytam ott. Füles most is él, jól érzi magát.


Előtte kutyánk volt. Dezső labrador volt, Parvos lett, 4 hónaposan - tehát még oltásidőszak előtt. Azt mondták, hagyjuk ott, meghal, így nem fog szenvedni. De nem hagytuk. Dezsőt naponta vitte anyu be injekcióra, és csodák csodája, a kutya rendbe jött. 19 évig élt.


Nem mindig van egy orvosnak igaza. Valóban, az esetek nagy részében igen, de nem tévedhetetlen. Ők is csak emberek.

Vidd el egy másik orvoshoz, és szeretgesd sokat:) és ivartalanítsd!

Szurkolok Nektek:)

2010. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nálunk van egy természetgyógyász, aki meggyógyította a saját cicáját, akit egy autó ütött el, és gerinctörése volt. a hátsó fele teljesen lebénult, csak húzta maga után.... nem volt szép látvány.... de a természetgyógyász "kezelte" minden nap, és kb fél év alatt annyira helyrejött, hogy már tud 4 lábon menni, persze azért sántikál...
2010. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ivartalanítva van. Több cicánk van és mind ivartalanított.

3 éve költöztünk falura és kifejezetten olyan helyet kerestünk,ami a legveszélytelenebb számukra. Tisza mellett közvetlenül a gátnál gyönyörű helyen, messze a forgalmasabb utaktól. Soha nem volt még bajuk.

2010. aug. 10. 13:14
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekünk is volt parvos kutyánk. Az egyiket a legközelebbi dokihoz vittünk,sajnos nem mentette meg. A másik kutyát már másikhoz vittük és infúziókat kapott, azóta igazi rosszcsont lett.
2010. aug. 10. 13:20
 7/14 anonim válasza:
Nekem egész pici korába ment pont átt a lábán alvás közbe egy autó.Pont az út szélén volt.Elvittük dokihoz azt mondta várni kell pár napot hogy jobb legyen de nem lett az.Aztmondta amputálni kell de én ebbe nem mentem bele és láss csodát ugy használja a lábát mint ahogy régen:)
2010. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Persze ezzel nem akarom azt mondani hogy hagyd majd történik valami, hanem ha nem lesz jobb kérdezd meg a dokit hogy amputáltatni nem-e lehet vagy valami mást csinálni vele mert még komolyabb baja is lehet,és nem csak a lábával.Az előző kommentelő vagyok
2010. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Attól függ mi baja konkrétan mi történt vele.Érdemes több orvost megkérdezni.Tudok ajánlani olcsót és szupert, Budaörsön.nekem egy cicámat elkapták a kutyák nem tudott lábraállni. Az orvos azt mondta várjunk azzal, hogy elaltatjuk,mert rendbejöhet lehet,hogy csak az idegeket rángatták meg.Úgy is lett rendbe jött.

Ha a tied lába eltört megkell műteni egyértelmű, hogy rendbehozható.

A másik cicám csapdába lépett elhalt hátsó lábbal jött haza.Neki amputálni kellett a lábát.3 lábbal él 3 éve.

2010. aug. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Írjatok még! Borsod megyei vagyok,sajnos Budaörs messze van. 10-15km-es út se nagyon tetszett neki,de ha kell Felsőzsolcára vagy Miskolcra is elvisszük(kb30-40km).
2010. aug. 10. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!