Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica torok fájásra bevált...

Hajni155 kérdése:

Cica torok fájásra bevált módszerek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem régiben, pontosabban 3 napja kaptam egy kiscicát, aki szobamacska volt, és most nálam is az, de úgy tűnik kicsit náthás lett. Igazából nem szeretném elkapkodni az állatorvost, a karantén miatt, de persze ha szükséges akkor elviszem. A macsek orra bedugultt így nehezebben vette a levegőt, inkább csak a száján. Mostmár ez elmúlt neki, és szépen eszik már, viszont nehezen nyel. Gondolom fáj a torka.. Valaki tudna valami tanácsot adni? Kis hiperaktív, bújos cica.

2020. nov. 11. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Fecskendôvel adjàl be neki langyos kamillateàt, nem fogja èrtèkelni, de ezzel elmúlik a panasza. 2-szer ismèteld meg,amíg nem lesz jobban.
2020. nov. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha macskanathas, abba bele is halhat. Kerlek, vidd el orvoshoz, egyebkent is oltas, fereghajto is kene neki. Plusz lehet durva torokgyulladasa is, ezt nem tudod otthon kezelni, de lehet baj a fogaival is, arra sincsenek nagyon hazi gyogymodok.

Kamillateat ne itass vele, a szemet ne torolgesd vele, hagyjuk mar a kamillat, tobbet art, mint hasznal. Maximum fecskendobol vizet adhatsz neki,ki ne szaradjon, ha nem iszik, de ennyi.

2020. nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Persze, nehogy elkapkodd az állatorvost. Mentettem már kiscicát, tiszta taknyos volt, állatorvos csak csóválta a fejét röntgen után, hazavittem, elmentem otthonról, hazamentem egy óra múlva már nem lélegzett. Nyilván sokkal rosszabb állapotban volt mint a tied lehet, de nem kéne szórakozni ilyenekkel, meg mindenféle házi praktikákkal kísérletezni.
2020. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5%
Wow, azért a lepontozások száma gyönyörű az 1. kiírásra, nem azt írta a Kérdező, hogy korona miatt nem menne el? Nyilván látja milyen az állapota, ha rosszabbodik, elviszi. Nem véletlen kért MÓDSZEREKET.
2020. nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Ne vergődjél négyes.
2020. nov. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyereknél, állatnál nincs olyan,hogy elkapkodni! A macskanáthába bele is halhat, elég gyorsan.
2020. nov. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Igaz, sok a halott.
2020. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De ne kezelgesse otthon az allatot, ha beteg, akkor beteg es orvoshoz kellene vinni! A kerdezo nem jar dolgozni, boltba, csak bezarkozva el a korona miatt? Ha ez igy van, mert fel, vagy mert veszelyeztetett, akkor meg kerjen meg valakit, aki elviszi a macskat. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.
2020. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valószinűleg nem szídást kértem. Egyszerű tanácsokat. Látom a macskám. Boldog és nem tragikus az állapota. Szimplán látom, hogy nem átlagosan nyel. Van és volt is macskám rajta kivűl. Szerintem olyanok mint egy kis bocik akik bolondosan játszanak. Nem hinném, hogy rossz gazdi lennék.. Természetesen elviszem a macskámat orvoshoz, ha úgy van. Nem rég kapta az oltásokat és a gyógyszert férgek ellen. Egészségügyben tanulok jelen pillanat és szeretem a macskámat annyira, hogy ne hagyjam szenvedni és attól hála isten messze áll. :)
2020. nov. 11. 14:06
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha eü.ben tanulnal valoban es volt mar macskad valoban, pontosan tudnad hogy azonnal orvost igenyel! Ugyanis a cicak fajdalomturokepessege nagy, ha lathato torok/szaj fajdalma van mar nagyon nagy a baj.

Szoval vidd orvoshoz surgosen!

2020. nov. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!