Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux miatti napi hányinger...

Reflux miatti napi hányinger és émelygés ellen mit lehet tenni? Bevált módszerek?

Figyelt kérdés
már több mint 4 hónapja szenvedek ettől, és már nem bírom ezt. Eszméletlenül erős hányingerem és émelygésem van a savtól, pedig még csak 19 vagyok. Amikor nyelek, hallom is hogy felbugyborékol a sav. Sokszor be se tudok emiatt menni egyetemre, fel se bírok kelni. Voltam dokinál, aki egy hónapos quamatel kúrára írt fel, aminek bizonytalan eredményei lettek, így elküldött azzal, hogy nem tud velem mit csinálni. Próbáltam már mindenféle teát, és volt ami két hétig enyhítette a tüneteimet, de már az sem. Rennie-t, quamatel mini-t veszek be amikor nagyon rossz, de ezek sem mindig hatnak, illetve azért nem zabálhatom őket. Normálisan eszek, tartom a reflux étrendet, de semmi. Ráadásul a tüneteimmel egyedül érzem magam, mert általában mindenkinek inkább a hasa szokott inkább fájni, nekem meg ez a hányinger van. Valakinek van valamilyen tapasztalata ezzel? Hogyan lehet ezeket a tüneteket enyhíteni, megszüntetni?
2020. márc. 7. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Krumpli este meghámoz, lereszel. Egy darab. Kinyomkodott a keményítőt, egy pohárba. Majd reggel elválik a felső és alsó rész. Felső rész leönt, vízzel vísszahúz megiszod.

Csak ásványvízet iszol. Só, bors nincs.

Lúgosan táplálkozól.

Én brokkolit, kekszet zabáltam, naponta 6x. 8 éve semmi bajom.

6 hónap.

Vidi mondta nekem ezt, hogy régen így gyógyították ezt.

2020. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És quamatel után nem próbálkozott pantoprazole-lal vagy más PPI-al? Egy próbát megérne.
2020. márc. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!