Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kéri ilyen erőszakosan...

Miért kéri ilyen erőszakosan a macskám az ételt?

Figyelt kérdés

Amikor éhes a macskám és már viszem neki a tálat vagy még pl. mosogatok előtte, akkor rendszeresen nekiugrik a lábamnak. Nem harap meg, csak utánam kap meg támadóan nyávog.

Nem éheztetem, ne erre gondoljon senki.


2015. ápr. 26. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak hisztizik...enyém is mindig ezt csinálja, mert tudja mikor van kajaidő. Este 8kor kapja mindig az ételt, de már 8 óra előtt 10-20 perc a lábam körül rohangál, ugrabugrál, nyávog, egyszóval hisztizik hogy neki most kell.



A támadó nyávogás milyen? Mármint az enyém még sose adott ki olyan hangot, ha támad akkor fúj, nem nyávog, maximum hangosabban csinálja hogy felhívja a figyelmed.

2015. ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen falun a mi macskáink is erőszakosan kérték. Ilyenkor mindig sikerült nekik sürgetni édesanyámat aki etetni szokta őket. És hogy ne hallja végre a nyávogásukat, adott nekik még disznóhúst is vagy más fejedelmi ételeket. És megszokták a macskák hogy a kínkeserves nyávogást megjátszva kimagasló sikert érnek el, nemcsak hamar hanem mennyiségre és minőségre is. Hölgyeknél meg főleg, mert ők a baba sírásának hangjára is ösztönösen sürgetik magukat.
2015. ápr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld ezekhez.

első: https://www.youtube.com/watch?v=vMAuQlu3pkg ehhez tudnám hasonlítani, szóval nem az a kedves nyávogás, hanem hallatszik, hogy ingerült.

Nem tudom mit lehetne tenni sajnos

2015. ápr. 26. 17:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Oh így már értem, milyen lehet, enyém még hál' istennek nem hallotta hogyan kell így idegesíteni engem, így marad a sima nyávogásnál.


Ellene szerintem sok mindent nem tehetsz. Ha mindig kb ugyan akkor kap enni, akkor esetleg add neki oda előbb. De mivel a macskát hiába szidod meg, ezért ezzel sajnos együtt kell élni... Ha nem harap akkor szerintem nincs gond, ha körömmel karmom akkor pedig vágjátok a körmét rendszeresen (körömvágás után hogy sértődött képet tudnak vágni...), és akkor az sem lesz gond.

2015. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!