Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet egy macskát utálni,...

Lehet egy macskát utálni, amiért erőszakos?

Figyelt kérdés

Nem hittem volna soha, hogy képes vagyok egy állatot utálni. Ennél a cicánál is érzem, hogy ha belegondolok, hogy baja esne nagyon elszomorodom, sajnálom őt. De máskor folyton azt érzem, hogy el akarom ajándékozni, nem bírom a jelenlétét sem, mert frusztrál. Azért érzem ezt, mert iszonyat erőszakos, az erőszakot gyűlölöm. Remélem, hogy a macskának is csak ezt a tulajdonságát gyűlölöm annyira és nem magát a cicát, mert amikor cuki, akkor imádom ölelgetni stb és féltem, amikor olyat csinál.

Kaja terén erőszakos. Adok neki falatot, adnék a másiknak is, ez meg feszülten ugrik oda, morogva kapja el a másiktól, kb megfejeli, hogy kitúrhassa. Nem zavarna, ha együtt ennének, de ő kitúrja a másikat, morog, odacsap és úgy habzsol, hogy véletlenül se juthasson egyetlen falat sem a társának. Ilyenkor legszívesebben kicsapnám az utcára. Ahol amúgy sosem járt, nyilván nem teszem meg, de annyira dühös leszek, mikor ezt a viselkedést látom tőle, hogy forr az agyam, remegek. Nem tudom mit tehetnék. Persze, igyekszem mindent kizárni, hogy ne is legyen még lehetősége sem ilyet csinálni, de mindig becsúszik valami és akkor dühöngök, utálatot érzek. Már külön helységben esznek, mindig azzal kezdem, mielőtt bármilyen kaját is elővennék, hogy kizárom a szobából. És ha már mindegyik evett, elpakoltam, aztán előkészítettem az ő részét, akkor nyitom csak ki az ajtót, akkor kapja meg ő. Máskülönben bezsong és visít, futkosik, hogy honnan tudna lopni még. Nem tudom miért ilyen kajás, több, mint fél éve van nálunk, 1 hós volt, mikor találtam és nálunk sosem éhezett.

Köszönöm, ha végolvastad.



2020. nov. 11. 13:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem tiszteled az állatokat. Emberhez illő tulajdonságokat vársz el tőlük.

Neked sokkal problémásabb a múltad, mint neki, mert nem tanítottak meg rá, hogyan kell tartani egy állatot.

Te magad miatt tartod az állatokat, pedig az állattartás az állatokról szól.

A saját fantáziavilágodra akarod formálni, szembemész a természettel, és nem tiszteled a természetüket.


A rangsor nem a koron múlik.

Ez, pl egy emberi fantázia szüleménye, mert nálunk az illemszabályok ehhez igazodnak.

Az állatvilágban elsősorban a mentális stabilitás dönti el ki van feljebb a rangsorban. Ezt, nem fogod tudni megváltoztatni.

Elzárhatod, etetheted legutolsónak, semmit nem jelent, nem tudod a fantáziád szerint megváltoztatni a természetet.


Ezért meg hatványozottan nehéz dolgod van:

" frusztrál... dühös leszek ...forr az agyam, remegek dühöngök, ... utálatot érzek"


Mivel -mint említettem- a sorrend a mentális stabilitáson múlik, a szemében jelenleg kb a legutolsó lehetsz, mivel ezekkel az érzésekkel ő hajszál pontosan tisztában van.

És az egészből annyit lát, hogy szembe mész a természettel, aminek a következményétől mentálisan megzuhansz.

Az ellen szintén nem tehetsz semmit, hogy legutolsóként tekint rád, mert ezek a természet törvényei.

Illetve ilyen trükkök hogy ki mikor eszik, ez semmit nem jelent.

Talán pár évnyi agykontroll meg jóga segítene elsajátítani egy egészséges és stabil mentális állapotot, hogy az állatok , akik csak ezek alapján ítélik meg az embert, tekintélyt lássanak benned.



Védi az ételét, és kinyilvánítja a dominanciáját.

Láttál már oroszlánokat enni? Pláne mikor mondjuk egy hím oroszlán is ott van?

Ez, a macskák része. Tiszteletben kell tartani. Nem ők kérték, hagy lakjanak nálad, és nem arról szól a macskatartás, hogy neked legyen valami szőrös, amit megsimogathaszt.

Az állattartással hozod vissza a természetet az életedbe, hogy a természet részének érezhesd magad.


Ha kinti macska lenne, és minden nap egy egérrel térne haza, gyilkosnak neveznéd? Mint a nat.geo-n ezek a hangzatos nevek: született gyilkosok... az idióták!

Gyilkolni az emberek szoktak. Az állatok csak élik az életüket. A ragadozók ragadoznak, prédaállatokat esznek.

A dominánsak akkor engedik a többit az ételhez, amikor akarják. Ez, ugyanúgy a természet része, mint a dorombolás.


Egyébként meg a macska félék nem igazán szociális lények! Sőt, kifejezetten nem azok!

(Az oroszlánokat kivéve, akik a túl nagy afrikai prédák miatt kényszerből álltak össze falkává)

De alapvetően az együttélés nehezen megy nekik, alapból hátránnyal indulnak, ha békességben kell együtt élniük, időben is térben elkülönített privát szféra nélkül!

Ez, szintén az oktatás hiánya, amire már utaltam, hogy nem tanítottak meg rá, hogy kell állatot tartani, hogy tiszteld, és vedd figyelembe az alapvető evolúciójukat, és természetüket.

Nem lehet tőlük csodát várni!

Macskákat békességben együtt tartani, ahhoz szerencse is kell. Van, hogy még ennyire se sikerül, mert alapból ki akarják nyírni egymást.

Némileg lehet erre befolyással lenni, kisebb eredményeket elérni, de alapvetően nem lehet a macska mivoltukból kinevelni őket.

Mindnek más a személyisége is, ami tovább bonyolítja a dolgot.

2020. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A cicáknak kb 12 hétig az anyjuk mellett a helye. Nem tudom hogy találtad vagy milyen körülményekből került hozzátok?

Mert pl a miénk a tesco parkolójában élt még meg nem találtuk és haza nem vittük. A miénk valószínűleg azért habzsol mert még kobormacskaként mindent amit találtak feltetelezhetoleg megettek mert orultek hogy van egyaltalan valami ezért itthon is mindig mindenbe belenyalakszik. Viszont nem tudom hogy egy 1 hós macseknál mi lehetet. Valószínü nem volt eleget az anyjával nem tanult meg viselkedni viszont ezzel nem lehet sokmindent kezdeni.

Ha igy megtudod oldani és békesség van köztük akkor ne aggodj. Gondolj arra hogy nem volt könnyű gyerekkora és azert ilyen nem azert mert tusko🐈

2020. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!