Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van szorulása az egyikne...

Miért van szorulása az egyiknek, és hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés
A nőstény macskámnak annyira kemény az ürüléke, mint a kő. Minden nap ürít. Rendesen iszik, pisil. Néha kakilás után vérzik a feneke. Az orvos azt mondta, adjam a szőroldó malátapasztát neki. De nem látom, hogy segítene (amúgy utálja, és egy harc beadni neki). A kaja lehet a gond? Reggel egy tasakost/alutálcást kapnak (valami jobbat, Animonda, Applaws, RC), napközben Purizon és RC szárazat keverve. A másik macseknak semmi baja!!

2020. nov. 13. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Adj neki egy kanál tejet.
2020. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
joghurt..? kefir..? főtt zöldségek? csak ötletelek...
2020. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

En sem adok neki tejet, de ilyen esetben ha szorulasa van akkor segít.

Ha nem akarsz külön tápot venni neki,akkor az övét kéred össze tejjel.


Különben szerintem a szaraztol van.

2020. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

Van, amelyik macska abszolút nem bírja a száraz tápot. Nálunk 2 macska van és azt vettük észre, hogy az egyik nagyon nem bírta. Amikor észrevettük egyiküknél, hogy mennyire rosszat tesz neki a száraz táp, azóta egyiknek sem adunk.

Érdemes elvégezni egy kísérletet. Végy egy adag száraz tápot és önts arra annyi vizet, ami a zacskón a leírásban szerepel. Rengeteg vizet magába tud szívni, majd meglátod. (Lehet, hogy már próbáltad.)

Állítólag lehet nekik adni szárazon is, de akkor szerintetek honnan vonja el a száraz táp a nedvességet...?


A tej sem jó minden macskának, főleg a tehéntej nem. A kecsketejre szokták mondani, hogy talán kicsivel jobb, de a laktózt sem bírja sok macska.


Talán inkább próbáld meg azt, hogy száraz kaját egyáltalán nem adsz neki és figyeld meg, hogy még pl 3-7 nap elteltével is van-e szorulása.

2020. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekünk pont a nedvestápok okoznak hasmenést, a szárazoktól van normális székletük.
2020. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
5. Igen, mert egyéni érzékenységtől, alkattól függ.
2020. nov. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Keress masik orvost!
2020. nov. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Elso korben most picit hagyjatok el a szaraztapot, kapjon csak nedves kajat, az lazitja a szekletet. Iszik egyebkent eleg vizet? A tul keves vizivas is okozhat szorulast, en lehet itatnam picit fecskendobol. Ha nem javul a dolog rovid idon belul, akkor mindenkeppen orvos, a szekrekedes akar valamilyen szervi bajt is jelenthet. Plusz, az orvos tud felirni hashajtot is neki, ha kell.
2020. nov. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es, mit adtok akkor a macskanak szaraz helyett? Csak mert en ugy tudom, hogy kell nekik a tap, muszaj, hogy ragjanak, ne mindig csak puhat egyenek, kulonben a fogaik banjak. Vagy ez pl egy barf etrenddel kivalthato? Nekem is van cicam, nedveset es szarazat kap, de gondolkozom mas etetesi modszeren is :)
2020. nov. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gondoltam én is, hogy a száraz miatt, de ahogy más is írja, én is úgy tudom, hogy csak nedvessel nem jó etetni őket a fogaik miatt, ill. a száraz tápértékben is jobb. Arra gondoltam, hogy esetleg másik száraztáp jobb lehetne... Amúgy jól iszik, és persze két macskánál nehéz pontosat mondani, de szerintem eleget vizel, szóval kiszáradva nincs. Az is a gond, hogy nem tudja beosztani, amit kiteszek, rögtön felfalja, így inkább többször adok neki keveset. Az lenne az ideális, ha ropogtatna pár szemet időnként, de ő nem ilyen. Azt csinálom, amit itt valaki írt, hogy pár napig felpuhítom vízzel a kajáját, lehet, hogy a malátát is belekeverem neki, aztán meglátjuk. De nem tudom, aszárazat mivel lehetne kiváltani.

2020. nov. 14. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!