Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó vagy rossz ha a macskát...

Jó vagy rossz ha a macskát különböző márkájú táppal és konzervvel etetem?

Figyelt kérdés

x márkájú tápot és y márkájú konzervte kap-ez vagy jó mert egyikben van ami a másikból hiányzik, vagy hasonló az összetételük akkor meg mindegy, nem?

Ti márkahűek vagytok (a macska összes kajája egy márka/ha kutyád és macskád is van mindkettő azonos márkájú eledelt kap csak a fajtájának valót-ezt már csak kiváncsiságból kérdezem)?


2010. aug. 10. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is igy szoktam, nincs tolle semmi, lagalább váktozatosabb az étrtendje.
2010. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én eleve nem adok konzervet az állataimnak, mert felesleges. Az olcsóbbakban sok víz van a jobbak nagyon drágák és a fél fogukra sem elég. A tép elég. A macskának néha másmilyet veszek mert én épp elfogyott vagy valami, de a kutyának mindig egyfélét mert nekik nem jó a változatosság.
2010. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%

Megkérhetlek arra hogy kicsit gondolkozz? 30évvel ezelőtt voltak macskák? Igen voltak. Volt macska kaja? Nem, nem igazán. Akkor mit ettek?:O Házikosztot. Jól megvoltak? Igen, tökéletesen.

Szóval ha nem azt adnád nekik amit éppen adsz, hanem akármilyen maradékot(szalámi, virsli, csirke hús) ugyanúgy meglennének. Semmi szükség ilyenekre hogy egyiknek az a márkája a másiknak meg az és egyikben ilyen vitamin van a másiknak meg olyan. Nem bäsztatni akartalak de ez az igazság és szerintem nem helyes hogy többet költenek az emberek az állatok kajájára mint a sajátjukra.

2010. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért utolsó de honnan tudod hogy jól éltek azok az állatok régen? Az a jó az azt jelenti, hogy elélt valameddig, aztán ha megd*glött 1 évesen akkor lett másik és senkit nem érdekelt. Honnan tudod hogy nem éltek-e kevesebb ideig? Mert garantálom hogy igen. Ma ez nem így megy. Te is elélsz száraz kenyéren, de attól még nem az való neked... Neked nem kötelező hogy macskád legyen de másokét ne szóld már le mert jól tartják.
2010. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

beleszólnék ebbe a macskakaja-házikoszt vitába....

szerintem nem tesz jót egy állatnak, ha csak tápokat kap (konzerv vagy száraz az mindegy) megnéztétek már, hogy mennyi hús van ezekben? (arról nem is beszélve, hogy mindenféle tartósítót és ízfokozót is beleraknak) hát nem sok.... pedig a macska egy húsevő állat.

az én cicám leginkább házikosztot kap, husimaradékot, ha van, akkor nyersen, mert neki úgy a legjobb. persze van itthon konzerv is, mert azért husimaradék sincs minden nap egy háztartásban, de a legjobb nekik a hús.

ezért most próbálok áttérni arra, hogy veszek neki csirkeszárnyat, egyéb olcsóbb husikat, és kipróbálom melyik lenne olcsóbb és jobb, a konzerv vagy ez.

2010. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bírom amikor olyanba szólnak bele amiről nem tudnak semmit.

A macskám csak kinti, naponta fél-egy tucat egeret, pockot fog, néha madárfiókát(sajnos), tojást, verebet is. Ha van kap csirkenyesedéket, nyúlnyesedéket, főtt husi maradékot, sajtot...

E mellé kap tápot este és konzervet reggel, annyit amennyit egy evésre megeszik, de ettől még jár vadászni is.

2010. aug. 10. 17:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az volt a kérdés hogy házikoszt vagy táp.Mit vitatkozztok.Egyébbként sokkal jobb ha többféle tápot kap mert a macska hajlamos megszokni az egyfajtát és utána már nehéz rávenni hogy mást is egyen
2010. aug. 11. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, én csak reggel adok neki konzerves tápot, aztán meg csak házikosztot, de ha nőnek még egy kicsit akkor veszek száraztápot is. Meg persze a tej sem maradhat ki.
2010. aug. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a kérdésre tett válaszokat, én eddig olyan táppal etettem 8 évig amire azt mondják függőséget okoz és most vettem olyat amilyen konzervet is kap, mert csak az volt a boltban és kicsit olcsóbb is és nagyon izlett neki.
2010. aug. 11. 10:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy hány fajtával eteted (elvileg egyetlen kajának is tartalmaznia kellene minden tápanyagot), hanem az, hogy milyennel.

Sajnos a prémium kaják méregdrágák, a kommerszekben meg szemét van. Én inkább megfogadom Anne Martin tanácsát, és házikajára váltok.

2010. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!