Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sovány macska feltáplálására...

Sovány macska feltáplálására kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Találtam egy cicát, papírsoványan. Kb 1 hónapig csak evett és aludt, semmi nem érdekelte. Közben ivartalaníttattam, kandúr, bent lakik. Aztán 1 hónap után elkezdett játszani, nagyon aktív, napi több órát futkosik a lakásban. És megállt a hízásban, sőt. Ha 1 étkezést kihagy, már bent van a horpasza, látszik a bordája, nem egészségesen. Orvos szerint csak ilyen a genetikája, nem tud meghízni, lehet próbálkozni különféle étrendekkel, amitől erősebb, azt kell neki adni. Szóval ötleteket kérnék. Eddig magas hústartalmú száraz macskakaját evett orvosi javaslatra, mert nagyon keveseket evett(kicsi volt a gyomra szerintem) és ez számára a legtáplálóbb. Esetleg másfajta hús, vagy több zsír kéne neki? Alig van izom a cicán, a combjai sem vastag husosak, mint ismerősök cicáié, hanem szinte befele domborul. A gerincén pattog a fésű. Mivel erősíthetném fel? Rengeteget ugrál fut, csak kaja kéne hozzá. Próbáltam nyers meg főtt husokkal is kiegészíteni vagy csak azt adni, meg májat, tojást(sok vitamin), de meghajtja mindenféle kaja a száraztápon kívül, konzerv meg főleg. Ötletek? Tapasztalat, akinek sovány volt a cicája, de megerősödött?

Előre is hálás köszönet. Egyébként így is nagy cica, 5 kg, de az orvos szerint ilyen hosszú és magas cicának legalább 7 kg kéne lennie(persze nem zsírosan).



2020. nov. 16. 10:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Milyen fajta tápot eszik?
2020. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Két csontsovány cicához is volt szerencsém a nyáron, sikerült őket felhizlalnom, de sok segítséget nem hiszem, hogy nyújtani tudok neked, mert könnyen összekapták magukat. Brit premium tápot kapnak, meg időnként konzervet, alutasakost, húst, májat, ami éppen van itthon. Egyikük kint lakik, ő vadászik is magának és a táp is egész nap előtte van. (A bentinél nincs, mert nagyon mohó, kétszáz kilósra zabálná magát egy hét alatt :D Ő csak a napi ajánlott adagját kapja mostmár.) Menet közben orvoshoz is vittem őket, ahogy éppen belefért anyagilag. A kisebbik már ivartalan, ma lesz varratszedése. Nálunk ennyi volt a "titok", szerencsém volt velük.
2020. nov. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
3 fajta immunerősítő cseppet találtam; amit mondtál, a DMGuard, meg vetri DMG meg Vetguard. Melyik legyen? Mindegyik immunerőssítő, csak az árban van különbség, meg talán több jót írnak a drágábbról. Nem tudom, nem értek ehhez, tapasztalat?
2020. nov. 16. 11:48
 14/19 anonim ***** válasza:
Hasonló hatásmechanizmusa van mindnek. Nálunk a DmGuard vált be legjobban,vagyis ezt ajánlotta állatorvos anno. A 120 ml-es 15 ezer körül van, az nagyon sokáig elég egy Cicának. (elvileg 0.5 ml egy napi adagja).
2020. nov. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Applaws csirkés-kacsásat eszik. Többet hiába adok neki, nem eszik. 50 gramm körül eszik max, olyan 6 részletben egy nap. 3x adok neki 30 grammot, de mindig marad másnap reggel is még, azt lemérem mindig, 40-45 gramm.
2020. nov. 16. 11:53
 16/19 A kérdező kommentje:

Akkor mindegy? De akkor miért drágább annyival, 114ml 25 ezer?

Elnézést, csak nem értem :/

2020. nov. 16. 11:54
 17/19 A kérdező kommentje:

Még ha kevesebb kéne belőle, de ugyanúgy fél ml mind. Esetleg abban több a hatóanyag, erősebb?

De mivel nem beteg a cica, elég lehet a legolcsóbb is.

Elsőre akkor mindenképp a legolcsóbbal kezdjük, max ha nem elég jó, akkor a másikakat is megpróbáljuk.

Köszi :)

2020. nov. 16. 11:56
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért, mert el lehet adni annyiért. A DmGuard sem volt sokáig, csak 30ml-es,dokinal meg 8ezer fölötti árban, az meg többre jönne ki.

De tudod, hogy a whiskas, meg más szemét kaját is el lehet drágán adni, közben alig van benne valami hasznos, a többi szemét. Nem sokkal kerül többe a minőségi táp, amiből sokkal kevesebb kell.

2020. nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Igen, közben megnéztem a pontos összetételét, mégha nem is tudom pontosan mit takar, de a fő összetétel, a DMG 125 mg van az olcsóbban, 100mg a 25ezresben.

A DMGuardot rendelem meg, köszi.

2020. nov. 16. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!