Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák el vannak magukban?

A macskák el vannak magukban?

Figyelt kérdés

Házba szeretnék macskát venni, de ne kövezzetek meg a kérdésekért, mert még nincs átgondolva a dolog.


Kérdések:


A macskák mennyire vannak el magukban? Veszek neki almot, kaparófát. Adok neki ételt, italt. Ezen kívül milyen törődést igényelnek még a simizáson és szőrkefélésen kívül? Nyilván nem az állatorvosi részére gondolok.


Mennyire jellemző a rombolás lakásban tartott macskáknál? Mikor karmolják meg az embert, ha egyáltalán megkarmolják?


Van valami idegesítő szokásuk, amivel számolni kell, ha macskát tart az ember?



2020. nov. 23. 17:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ahonnan örökbe fogadod, ott tudni fogják, melyik cica, milyen. Általában úgy is szokták őket ajánlani, hogy elmondják, hogy melyiknek, milyen szokásai vannak, miket szeret, kinek ajánlják.
2020. nov. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Hát azért vannak kétségeim. Kutyamenhelyen vannak macskák is, mégsem tudják kutyabarát-e... Meg olvastam olyanról is, hogy elmondták minden jónak, majd amikor kiderült, hogy vad, akkor nem akarták visszavenni.
2020. nov. 24. 12:56
 13/15 anonim ***** válasza:
35%
Én menhelyekben nem bíznék. A brit rövidszőrű cicák (nekem kettő van) tökéletes szobacicák. Nem mondom h nem rosszalkodnak, de ha kölyökkorban lefektetsz bizonyos szabályokat akkor megtanulják. Kaparófa mindenképpen kell, én macskabútort ajnánlom inkább, dugig vannak kaparó részekkel. Érdemes a lakás több potjára is kaparófelületeket biztosítani. Az én macskáim nem karmolnak, nyilván ha cukkolnám őket, és vadabbul játszanék velük megkarmolnának, de alapjáraton elvannak. Egész nap döglenek, nagyon jól elvannak egyedül, emberi társaság nélkül. Igaz ketten vannak, de sztem egyedül is virulnának. Engem akkor idegesítenek amikor nedves táp után kuncsorognak. Nem minden nap adok nekik mert a foguknak jobb a száraz táp, de alkalmanként kapnak. Konkrétan eléd állnak és megvárják még felbuksz bennük, arrébb nem mennének. Követnek nonstop, egészen addig míg meg nem unom... aztán ők győztek 🙂 utána órákra eltűnnek. Imádom őket. Világéletemben kutyásnak hittem magam, de kiderült h tévedtem. Az én személyiségemhez jobban passzol egy macska.
2020. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Változó. Van egy nőstény macskám, na az még WC ajtón is dörömböl. Nem szereti a magányt. Régebben, kisebb korában büntetett is rendesen. :) Én azt mondom, hogy foglalkozzál vele lehetőleg.
2020. nov. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%

Érdemes menhely helyett ideiglenes befogadótól választani macskát. Ott nem ketrecben él, hanem családban és nincsenek 50-en, hanem az idi ismeri hogy milyen a cica személyisége.

Egyébként mindegyik más, vannak aktívak és léhűtők, maguknak valók és nyaligépek. Elvannak egyedül, de nem olyanok mint egy szobanövény. Érdemes velük minden nap játszani 20-30 percet, ki fog derülni mire indulnak be (kézzel sose játssz, mert karmolós lesz).

A karmolás olyan dolog amit egy befogadott macseknél óvatosan kell kezelni, mert nem tudhatod milyen trauma érte és hirtelen megijedhet valamitől és odakap, vagy nem tanulta meg hogy játéknál be kell húzni.

Fel kell tudni ismerni a testbeszédüket. Mindent kifejeznek a testtartásukkal, farkukkal, szemükkel, fülük állásával, hangjelzésekkel. Pl ha csapkod a farkával az azt jelenti, már fogy a türelme és hagyd abba amit csinálsz vele. Ha otthagy, ne menj utána, mert magányra vágyik. Egy macska általában kevésbé nyüstölhető mint egy kutya, nincs benne meg az alárendeltség érzete.

Tanítani lehet, de 100% biztos lehetsz hogy ha a jelenlétedben nem is megy a konyhapultra, amíg nem vagy otthon, tutira ott járkál.

Egyébként a macskák nagyon kíváncsi személyiségek, mi ezt úgy oldottuk meg, hogy mindent megmutatunk neki. Ha látom hogy készül felugrani a szekrény tetejére, de esetleg leverhet valamit, vagy leeshet, akkor fogom, felteszem, hadd nézzen körül. Utána már nem fogja érdekelni. Nálunk sosem volt függönytépés, rágcsálás stb mert mindent engedtünk felfedezni, illetve megfelelő mennyiségű játékidő volt minden nap. Asztalra menés sincs, mert sosem volt ott semmi érdekes, ember kaját nem kap és nem is szereti, csak ami az ő tányérjában van.

2020. nov. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!