Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aktuális lenne az ivartalanítás?

Aktuális lenne az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

A kiskandúr 6 és fél hónapos, már lekopott róla a kiscicás szeleburdiság. Az utóbbi pár napban viszont eszméletlen rossz. Órákon keresztül verekszik a másik (ivartalan ) kandúrral - a balhét ő kezdi -, mindenhová felugrál, dobozokat és papírokat tépked szét és nyargalászik fel-alá. Jelölni még nem jelölt.

Eljött vajon az ideje az ivartalanításnak?

Tény, hogy a hideg miatt többet van már bent, az udvaron azért nagyobb a mozgástere.



2020. nov. 25. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Igen, eljött az ideje az ivartalanításnak.

Igaz, nekem nőstények vannak, de őket is 6 hónaposan ivartalaníttattam, mikor már láttam, hogy az egyik kezd furán viselkedni.

2020. nov. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
10-12 hónapos korban van itt az ideje, addig feljődésben van!
2020. nov. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hol olvastad kettes?

Nekem állatorvos mondta anno, hogy 7-8 hónapos kor az ideális, mindegy, hogy kandúr vagy nőstény.

A fejlődésnek semmi köze nincs ahhoz, hogy ivartalanítva van-e vagy sem.

A macska legalább nem kezd el bekattanni, jelölgetni, stb... ami a párzási időszakban van, hanem normális cica lesz, aki nem fog elszökni otthonról a nőstények után... Jobb is ha nem tapasztalja meg, milyen a párzás ...

2020. nov. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ideje lenne.
2020. nov. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi állatorvosunk is félévesre tette az ivartalanítást, én is akkor csináltattam az én cicámét, és most kétéves gyönyörű nagy cirmos. Nem kövér, de öt kilós nőstény. De olyan játékos, mint egy kiscica.
2020. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!