Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűnt a macskám. Lehet hogy...

Eltűnt a macskám. Lehet hogy azért, mert vemhes?

Figyelt kérdés
Múlthét kedden jött be az udvarunkba és azóta itt volt!Ma reggel még itt volt de már nincs kerestem is de nem találtam. Vissza fog jönni? Mert még eddig amióta itt van nállam nem csavargott a régi macskám az csavargós volt de ő mióta itt van nem csavargott! Nem tudom mióta vemhes azt se tudom biztosan hogy vemhes e!
2010. aug. 11. 13:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*lehet hogy azér mer le fog fialni azér tűnt el??

kicsit javítottam a kérdést

2010. aug. 11. 13:22
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Mekkora a hasa a cicádnak? Ha nem tudod biztosan, hogy vemhes-e, akkor biztosan nem szül még, egyébként sem szoktak nagyon ilyenkor szülni, inkább majd ősz elején közepén. Ha csak reggel ment ki, akkor még bőven visszajöhet, ez még távol áll a csavargástól. Remélem minél hamarabb meglesz :)
2010. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
lehetséges, az én régi cicám is mindig eltűnt, mikor fialt. Úgy kerestem, volt, hogy megtaláltam, volt, hogy ő vezette elő őket. Előbb utobb előkerül, ha ez történt, de megeshet, hogy elütötte egy autó is, bár remélem nem :S
2010. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Múlthét kedd óta van nálad.Nem lehet,hogy hazament?

Ha vemhes lenne azt látnád rajta,mert úgy nézne mint aki lenyelt egy lufit :)

2010. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

13:25-ös válaszolónak.

Miért ne fialna most a macska.Az enyém is nemsokára fog.Idén 2-szor fog fialni,úgyhogy késő ősszel tuti meglep minket megint egy alommal :)


Válaszoló:

Ha csak multhét kedd óta van nálatok akkor lehet visszatalált oda ahonnan jött.

Ha reggel még meg volt hazamehet.

2010. aug. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt mondom, hogy nálatok is ősszel lesz cica, de a tavaszi cicák után általában ilyentájt lesznek vemhesek újra vagyis kicsit korábban, mikor már nem szoptatják olyan intenzitással a kicsiket és őszre születnek a kiscicák.
2010. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem olyan nagy a hasa de az is így lelóg vagy mii
2010. aug. 11. 13:32
 8/14 A kérdező kommentje:
és köszi az eddig válaszokat
2010. aug. 11. 13:32
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy láttszik rajta a vemhesség!! Ez tapasztalat!! Volt egy gyönyörű szép vöröscirmos cicám, és egyik délután véres hátsó fertállyal jött elő és tisztogatta magát. Felmentem a padlásra,ahova általában fialni szokott és 4 egészséges pár órás kiscicát találtam. És nem is tudtam hogy vemhes a cicám!! :D Pedig minden nap láttam...általában,de volt hogy ő is eltűnt hetekre a vemhessége alatt...de mindíg előkerült :D szerintem a tied is megkerül majd :D

De az is lehet hogy tényleg hazament...a macskák kiszámíthatatlanok ilyen téren...

2010. aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
65%

Sziasztok! :)


A macskák haszon leső állatok, nem hűségesek, mindig a legkényelmesebb helyet keresik. Mikor megtalálták ott maradnak mindaddig, még annál nem találnak még kényelmesebbet. A macskák a kényelmesebbről kényelmesebb helyekre vándorolnak. Ha nőstények, ledobnak pár kölyköt egy helyen. Egy ideig nevelgeti őket, végül elválnak útjaik, és éli a macska az életét tovább. A te esetedben több megoldás is valószínű.


1.Megsérült.

2.Átpártolt egy másik gazdához.

3.Eltűnt, mert vemhes, és nyugodt környezetet keresett ahol aztán nyugodtan világra hozhatja kicsinyeit. Ha ez a helyzet, akkor aggodalomra semmi ok...Vissza fog térni. Viszont ha az első két megoldás közül következett be az egyik, akkor mondj le a cicusodról, mivel soha többé nem fogod látni. Mindegy...Ne aggódj, nincs értelme. Ha előkerül előkerül, ha nem nem. Ha aggódsz miatta, görcsölsz azon hogy vajon hol lehet, akkor csak magaddal tolsz ki, ráadásul feleslegesen. Terheled magad olyan dolog miatt, melyen nem tudsz változtatni, és ennek nincs értelme. Várj még egy kis időt, és ha nem tér vissza, mondj le róla!


Remélem hasznosnak találtad a neked adott tanácsomat ez ügyben. :)


Üdv:Zoli 1996.02.19! ;)

2010. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!