Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bezabált a macska, jó ha 24...

Bezabált a macska, jó ha 24 óráig nem kap most kaját?

Figyelt kérdés
Amúgy is dagadt és bezabált a kölyökmacska magas energiatartalmú kajájából. Ő light tápot kap amúgy, azon felül ette meg a kicsiét.

2020. dec. 1. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha tényleg nagyon bezabált, akkor esélyes, hogy ki fogja hányni, ha mégsem, akkor egy koplalónaptól semmi baja nem lesz.
2020. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Majdnem, de mégsem hányt. De már nyújtogatta a nyakát nagyon, meg furán ült, azt hittem hányni fog, úgy néz ki, mint egy labda ..
2020. dec. 1. 13:36
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem azert adj neki kajat, csak kevesebbet. Nem lesz baja amugy egy napi koplalastol, de ha ures a gyomra, a gyomorsavtol is hanyhat, szoval en inkabb ezt kihagynam.
2020. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Inkább legközelebb kapjon fél vagy negyed adagot.

Remélem tudod hogy az is állatkínzás hogy elhízatod.

2020. dec. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Inkább most ne etesd. Neked se esik jól egy karácsonyi zabálás után még egy menet :)

Legközelebbmajd 24 óra múlva kapjon enni.

2020. dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nem lehetett az akkora zabálás...
2020. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Az hogy "dagadt" meg a gazdi hibája. A kölyöknek miért van "magas energiatartalmú" tápja? Kintiek? Ne koplaltasd, a macskák amúgy is nehezen tűrik az éhezést. Bentiek? ebben az esetben fölösleges a kintinek való táp.
2020. dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
nekem is van egy ilyen zabálós macskám, még sose hányt..és próbálnék neki 24 óráig nem adni semmit :-) a hajamat is lenyávogná
2020. dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Adj neki kevesebbet. A macskák mája nem bírja az éheztetést. A kutyánál lehet koplaló nap, a macskáknál az veszélyes. És legközelebb figyelj, hogy ne egyen össze mindent.
2020. dec. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A magas energia tartalmút úgy értettem, hogy kölyöktáp, bentiek amúgy.

Nem nagyon dagadt, csak nagyon gyorsan hízik, mióta ivartalanítva lett, figyelni kell, hogy csak csökkentett energia tartalmú(light, sterilized, indoor) tápokat ehet, így szépen tudja tartani a súlyát, de egy-egy adag kölyöktáp már meglátszik rajta.

Úgy tudom a májbaj 3 napi koplalástól lesz, hisz ivartalanításkor is kb egy napig nem esznek a jószágok.

2020. dec. 1. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!