Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kölyökmacska alultápláltság...

Kölyökmacska alultápláltság felnőttkori következményei?

Figyelt kérdés

Most fogunk elhozni egy 2 éves fiatal cicát. Ezidáig a gazdája tesco-brunos kutyatáppal etette, abból se jutott neki sok. Elég sovány, de ami rosszabb, hogy pici méretű. Lehetséges, hogy amiért nem kapott normális minőségű és mennyiségű ételt, nem tudott megnőni rendesen?

És bár elvisszük egyből állatorvoshoz, de érdekelne, ha valaki volt már így, hogy mire számítsak, milyen betegsége lehet, ami az alultápláltság miatt lehet neki?


2020. dec. 5. 12:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Szóval úgy kérdezem, hogy most ez a cica az orra hegyétől a farka tövéig(tehát a farkát nem számítva) 30cm. De ha nem tescos kutyatáppal, hanem mondjuk nyers hússal lett volna etetve, akkor lehetett-e volna 40-50cm hosszú?
2020. dec. 5. 13:36
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

40-50 nem. Mondjuk 32-35. Ez pont az, amit írsz, sovány és kalciumhiányos.

Pl láttam olyan mentett cicát, nem kapott megfelelő minőségű (kölyök)tápot, fél évesen sántítani kezdett, mert gyorsan nőtt, nem bírták az ízületei a terhelést. De nőni nőtt, nem azzal volt a gond. Nála ugye lehetett korrigálni nagyobb tápanyagtartalmú táppal, ha ez nem lett volna, valószínűleg vékony lábú ügyetlen cica lenne felnőttként. De annyival sokkal kisebb az alkatilag vártnál nem.

2020. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem visszamaradnak akik nem jutnak megfelelő táplálékhoz kölyökkorukban.

Az egyik macskámat úgy találtam meg 4 hónapos korában az utcán hogy alig élt. Majdnem éhenhalt mire rátaláltam, és mivel le volt gyengülve, nagyon beteg is volt. Két hónap alatt felépült, annyi maradt meg hogy időnként rájön valami köhögés, és az egyik szeménél az a hártya roncsolódva van, nem húzódik vissza, de nem fáj neki és rendesen lát.

Méretre olyan mintha egy kölyökmacska lenne. Most lesz 6 éves, de kb félévesnek néz ki.

Enni sem nagyon szeretett, olyan volt egész életében mint egy csontváz. Súlytalan.

Most az utóbbi fél évben valamiért nagyon fontos lett neki a kaja, végre sokat és jóízűen eszik, rengeteget hízott, és még így is csak 3,4 kiló. A méretéhez képest kifejezetten el van hízva, és így is pehelysúlyú.

A másik macskám rendesen kifejlődött, 2 éves és 5,2 kiló. Az idősebb olyan mellette mintha a kölyke lenne.


Annyira örülök hogy elhoztátok aranyszívét, és most már jó helye lesz!

2020. dec. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Majd csak holnap érkezik, de köszi:) Nektek is gratula a mentettkéhez és mindenkinek, akinek befogadott cicája van:)

Engem nem zavar, hogy pici, amennyiben egészséges. Csak érdekelt ez a része a dolognak. Mert olyanokat is mondtak, hogy az éhező országokban, családokban sem maradnak törpék az emberek, mert az az egészséget befolyásolja, a magasságot nem.

2020. dec. 5. 15:27
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyik cicám sajnos ilyen múlttal rendelkezik. Csontfejlődési problémái vannak, kisebb termetű, görbe a lába, deformált a teste. Pl vállas, de vékonyak a végtagjai, ha hízik, akkor hordószerűvé válik, miközben a lábai vékonyak maradnak. Az orrocskája sem alakult ki szép ívesen, van benne egy hullám. Tehát a vázrendszer kialakulását érintette a dolog. Nem alkati adottság ez egyáltalán, hanem a zacskós bolti szar kaják okozzák. A fogai 2 évesen borzalmas állapotban voltak, gyulladt volt az ínye. Rendbehoztam ezt a problémát kezeléssel, és amióta nálam van, csak rendes táppal (royal canin, acana, iams stb) etetem, kétnaponta pedig nyers marhahúst kap, időnként pedig szárnyasbelsőséget, aprólékot, csirkemellet nyersen stb-a fura kinézetét és a nyiszlett, kicsi termetét leszámítva teljesen egészséges, okos cica. Több, mint 2kg, 3 körül lehet, de még ezzel a termettel is visszamaradottnak tartom egy kölyökorában jól táplált cicához képest. Nem azoknak van igaza, akik szerint akármivel lehet etetni egy ragadozó, húsevő állatot, akkor is a gének győznek, hanem neked, akinek feltűnt, hogy a nem megfelelő etetésnek súlyos és visszafordíthatatlan következményei vannak a végső testméret elérésében.
2021. jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!