Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem rég, úgy másfél hete...

Lóri93 kérdése:

Nem rég, úgy másfél hete találtam az útszélen munkából haza tartva egy legyengült kiskutyát, nem lehetett több egy hetesnél. A mellső lábain görnyedve próbája használni, ezek reszketnek s alig tud rá ereszkedni. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Rendszeresen adtam neki enni, nőtt is szegény pára, lassan kétszer akkora, mint volt megtalálásakor, viszont tegnap előtt arra lettem figyelmes, hogy nem tud rendesen lábra állni.

Én arra gondolok, hogy az alultáplált kölyök túl gyorsan nőtt, illetve gyarapodott a súlya és a csontozata, illetve ízületei nem győzik az iramot így nem bírják már a saját súlyát.

Illetve az is megeshetik, hogy bántották mielőtt rátaláltam s ennek a következménye? Eddig is érdekesen járt, de ezt az alultápláltságnak tulajdonítottam, a lábait eddig rendesen, átlagosan használta, nem a már említett görnyedt pózban. A mai nap a hátsó lábait is érdekesen használta, lassan egyáltalán nem tud járni, enni eszik rendesen. Kérném egy hozzá értő szakember tanácsát, hogy hogyan gyógyíthatnám meg szegénykémet?

Előre is köszönöm a tanácsokat.



2016. nov. 3. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos!
2016. nov. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos mifelénk az állatorvos tanácsa ilyen esetben: üsd agyon. Ezt nem szeretném. Max. ad neki egy oltást ki tudja mi ellen, de nem valószínű, sőt biztos, hogy nem tud segíteni.
2016. nov. 3. 16:51
 3/8 anonim válasza:
Hát...nem csak egy állatorvos található az országban úgyhogy vidd máshová,mert nem lehet mást tenni
2016. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Állatorvos minél hamarabb!

Szerintem bántalmazták... :(((

2016. nov. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Beidegzési zavar, talán fejlődési rendellenesség.
2016. nov. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez lehet kis probléma es lehet majdnem halálos is...

Keress egy jó dokit :/

2016. nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szép, hogy befogadtad, de állatorvosnak látnia kell a kutyát. S később oltás is kell...!
2016. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Másik, normális, akár távolabbi állatorvos, felszerelt rendelő. Ő a hozzáértő szakember. Sajnos más nem tud segíteni.

Féregtelenítés, oltások, megfelelő étel, esetleg gyógyszerek kellenek.

Mivel eteted egyébként?

2016. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!