Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik vitamint ajánlod...

Melyik vitamint ajánlod macskának, ami multivitamin, és a lehető legkevesebb benne a mesterséges anyag?

Figyelt kérdés

Mostanában nem valami energikus, remélem, csak az évszak miatt.

Tehát olyan lenne jó, minél több a vitamin, ásványi anyag, nyomelem benne, minél kevesebb a színezék, állagjavító, tartósító...



2020. dec. 5. 18:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Vetri dmg-t szoktam neki adni, nekunk ez bevalt.
2020. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg telefonon egyeztess egy orvossal, biztosan segít.
2020. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is valamelyik DMG-re szavaznék első körben. DMGuard vagy Vetri. #9 Bocs, de ez borzasztóan laikus elképzelés az ásványi anyagok beépüléséről. Az egymás felszívódását akadályozó ásványi anyagok közül az fog felszívódni, amelyik akadályozza a másikat. Amelyiket akadályozza, az nem igazán fog felszívódni. Itt szó nincsen még hasznosulásról és beépülésről, itt még csak a felszívódásért megy a harc. Ha nem sikerül felvenni egy anyagot, mert a másik ezt megakadályozta, akkor hiába van rá szüksége a jószágnak, lesheti... Ráadásul az egyik "helyére" nem épülhet a másik. Ha egy adott folyamathoz x ásványi anyag kell, akkor az kell és kész. Nem pedig y, mert az ért oda hamarabb.
2020. dec. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

DMG-t akkor fog kapni, jó a leírása, és anno kapott ilyet állatorvosnál, amikor találtam és ramatyul volt. Viszont emlékeim szerint rózsaszínű... Az összetevőknél nincs színezék, semmi, akkor a saját színe a rózsaszín valszeg...


Bocs, hogy elborzasztottalak. A borzadásból kifolyólag bizonyára nem szoktál hozzá, hogy alacsonyabb színvonalon levőkkel kommunikálj........ én ezt tudom nyújtani.


Tehát ezt úgy kellene érteni, hogy a vas, cink, kálcium és magnézium közül csak egyet szabad egyszerre adni? És azt mondod, többórás tolódásban ezt a négyet külön, hogy felszívódhassanak? Vagy hogy érted?

2020. dec. 7. 17:25
 15/22 anonim ***** válasza:

Igen, az lenne az ideál, ha nem halmoznád az ásványi anyagokat. Vasat alapvetően egy húsevő állatnak nem feltétlenül kéne adni, ráadásul a mesterséges vaspótlás nyomába sem ér az állati eredetűnek. A többi között meg tartani kell legalább 2-3 óra szünetet, hogy ne akadjanak össze a felszívódásnál. Ha csak két ásványi anyagot adsz, akkor ideális reggel/este. A magnézium legyen este. Ha többet, akkor meg egyenletesen elosztva a nap folyamán, vagy amikor eszik. És jó felszívódású vegyületek legyenek. De az ásványianyag pótlás az eléggé egy labilis pálya, nem feltétlenül teszel jót vele, ha alapvetően nem hiánybeteg a jószág.

Kezdhetnél egy GimCat pasztával, heti 3-4× DMG-vel kiegészítve.

2020. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

A vas, cink, kálcium és magnézium a 6-os hsz-ban volt írva, onnan hoztam tovább.

Azt nem ártana tudni, melyiknek erősebb a felszívódása, mi a sorrend? Nem értem, ha Magnéziumot adok neki, azt mivel adjam? Mert ha hússal, akkor a húsban van pl vas (és cink is, és kalcium is), és ha a vasnak erősebb a felszívódása, akkor az nem hatástalaníthatja a Mg-felszívódást?


A húsban mind a 4 benne van, tehát egyszerre eszi meg a macska a természetes táplálékából a vas, cink, kálcium és magnézium 4-est, ott miért nem baj? (Mert nyilván nem lehet baj egy húsevőnél.) Ott hogy nem befolyásolják rosszul egymás felszívódását?

2020. dec. 7. 18:38
 17/22 anonim ***** válasza:
Azért, mert a mesterséges pótlás más. A természetet nem tudod leutánozni, ez van.
2020. dec. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a baj, hogy mesterseges..mert pl az is c vitamin ami a citromban van meg az is amit laborban hoz letre pistike. Full ugyan az. Maskulonben nem lenne c vitamin.


A kukonbseg annyi, hogy a tapkiegeszitokben a hatoanyagok magasak es ekkor jon a versenyzes.

2020. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#18 - Tehát a mesterséges pótlás "más". Te se írtál mást. ;)
2020. dec. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
:D igen, jogos.
2020. dec. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!