Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica barf etetés? Hány részlet...

Cica barf etetés? Hány részletben adjátok a cicának a napi nyers adagját? Miket adtok és mi megy mellé kiegészítőnek?

Figyelt kérdés

2020. dec. 9. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem macskát nem nagyon lehet BARF szerint etetni, mert nagyon válogatósak általában.

Nekem pl. kiválogatná amit szeret, aztán a többit ott hagyná. Mire meg annyira éhes lesz, hogy arra is rávetemedjen, már megromlik a nyers hús.

2020. dec. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem teljesen barf, inkább prey. Ami csak hús, csont, belsőség. A rokonom cicái úgy válogatósak, hogy mindent kiválogatnak, aminek nincs köze a húshoz, tehát csak húst ennének. Nem esznek meg semmit, ami nem hús, pl zöldségek, rizs, kenyér vagy tésztafélék, semmi ilyesmit, de mindent, ami hús(még az olcsó kutyakonzervet is, amiben csak nyomokban van hús) azt mindent megesznek. Mert ragadozók és érzik, hogy nekik hús kell, szóval mindenféle húst megesznek. Szerintem a húsok fajtái között nem váloga egy macska, csak akkor válogat, ha nem neki való ételt kap.
2020. dec. 9. 11:35
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

De... A húsok fajtái között is válogatnak.

Pl. ha van 2 macska, azoknak oda teszel X mennyiségű pulykaszívet, meg csirke mellett, akkor simán lehet hogy az egyik csak az egyikből eszik, a másik csak a másikból... Tapasztaltam már ilyet.


De nekem is olyan a macskám, hogy a májat azt rögtön megeszi, viszont csirkecombot, vagy darált marhahúst amikor adni akartam neki, vagy nem ette meg, vagy fél nap koplalás után már evett belőle egy keveset.


De nyáron, nálunk panelban 1-2 óra után mennek rá a nyers húsra a legyek.


Meg olyan is volt, hogy a konyhában , a bútorok alatt találtam meg a húsokat, mert mint kiderült nem ette meg, csak játszott vele...


Egy minőségi tápból egyébként napi sokszor eszik, keveset, a macskáknak az a jó, ha napi sokszor esznek keveset... A természetben is, kis szünetekkel, de egésznap vadásznak, és általában rágcsálókat, gyíkokat, vagy rovarokat vadásznak, amiből kell vagy napi 7-8.


Csak ritkán ejtenek el fácánt vagy gerlét, még kisebb madarakat szoktak, amiből szintén több kell.


Nem olyanok mint a kutyák, akiknek elég naponta egyszer vagy kétszer enni, akár egyszerre a teljes napi adagot...

2020. dec. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Persze egy éhes macska, aki gyatratápot kap általában, alacsony hústartalommal, vagy olyan aki télen is kint él az udvaron, az el fogja fogadni a húsokat is, de hosszútávon, egy jóllakott macskát, szerintem nem lehet ilyen étrenden tartani...


Egy Orijen vagy Leonardo táp mellett meg az van, amit fent írtam.

2020. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2020. dec. 9. 11:49
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Jajj mar ne hallgass erre a valaszolora kerdezo, neki van egy tapasztalata, de nem biztos, hogy neked az lesz. Nem kene masokat ennyire lebeszelni csak azert, mert neked nem jott be.

Meg kell probalni, es meglatod, lehet, hogy neked sem fog sikerulni, nincs ezzel baj, de legalabb megprobaltad.

2020. dec. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Pedig ez nem a szubjektív véleményem.


A macska természetéből fakad, hogy nem fog nyers húsból megenni egy egész napra való adagot... Csak akkor ha amúgy rosszul táplált, ténylegesen vagy minőségileg éheztetve van.


Kérdezd meg egy állatorvostól vagy biológustól, hogy naponta hány étkezés ideális egy macskának.


Azt fogja mondani, hogy 7-8.


Ezt BARF vagy PREY modell esetén hogyan oldod meg?


Naponta 7-8 alkalommal egy kis adagot kiolvasztasz?


Alternatív megoldás lehet például hidegen sajtot táp, de az az igazság hogy tudvalevő, hogy azoknak is ugyanolyan alacsony az elfogadási aránya a macskák körében, mint a nyers húsoknak.

2020. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Rendben, megyek es megmagyarazom a macskamnak, hogy nem kene tapon elnie, es napi 8x kene enni, a ketto helyett, ahogy most eszik :DD Rogton befalja az adagjat, tobbet nem adhatok neki, 8 reszre meg kizart hogy elosszam az adagjat, merthat dolgozom. Kinek van ideje 8x etetni egy macskat? De ha meghallja, biztosan valtoztat majd az etkezesi szokasain :) Es majd a baratnom barfos macskajanak is megmagyarazom, hogy neki se kene nyers hust enni hivatalosan, mert a macskak nem igy vannak osszerakva... :DDD
2020. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!