Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macska ivartalanítása...

Nőstény macska ivartalanítása hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már voltak ehhez hasonló kérdések, de van egy helyzetspecifikus kérdésem is.


A cicám, akinek most a műtétje lesz, kinti, csak napközben alszik a nappaliban, különben a padláson alszanak.


Bonyolut, hogyan került hozzánk a cica, de már van két kölyke (egy nőstény és egy kandúr; őket is ivartalanítatjuk majd, gondolom a kandúr műtétje a macskáknál is simább menet, mint a nőstény cicáknál...).


Az orvos azt mondta, előtte délután / este kaphat utoljára enni. Este, amíg nem megyünk aludni, lehetnek a nappaliban, de éjszakára nem maradhatnak. A párom nincs oda az ötletért... Azt a kompromisszumos megoldást kötöttük, hogy az egyik hátsó szobában lesznek, a hátsó szobákban viszont nincsen fűtés (ez egy régi falusi ház), és felújításra is szorul a szoba (a gyakori szellőztetés ellenére is penszésedik a fal, málik a vakolat).


A kérdés, hogy ideiglenesen lesz olyan jó helyük ott, mint amit a padláson találtak? És nem lesznek kicsit agresszívek, hogy bezárom őket?


+ A műtét után hogy oldjam meg?



2020. dec. 14. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz jó. ne vigyél egy, a csontjáig átfagyott macskát másnap műteni. és műtét után pláne ne a hideg, nyirkos szobában helyezd el.
2020. dec. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jo lenne, ha meleg helyen lenne mutet utan, es minimum 2 hetig bent kell tartani, de inkabb tobb. Az altatas miatt 1-2 napig kaba lesz, ilyenkor a testhomersekletet se tudja ugy szabalyozni, plusz le lesz gyengulve, siman megfazhat.

Azt , hogy hogyan oldod meg, nem tudom, de nem zarhatod ki,nem tarthatod hideg szobaban, ha azt akarod, hogy meggyogyuljon normalisan. Kanduroknal valoban, egyszerubb, gyorsabban felepulnek, de ugyanugy mutet utan 1-2 hetig bent kene tartani, meleg helyen. Az elso 1-2 napban 0-24-es felugyeletet igenyel sokszor, mert nem ugralhat fel sehova es ilyenkor figyelni kell ra nagyon. Az en macskam egyenesen nem birt allni, olyan kaba volt, de az ablakba ugrott volna mar fel, ugy kaptam el.

2020. dec. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írták az előttem szólók. Ha tényleg nem tudod megoldani, hogy napokon át meleg helyen tartsd a cicát, várd meg a nyarat a műtéttel, mert a hasán ráadásul még borotválnak is.
2020. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Zárd éjszakára a fürdőbe, ahol fűtés van és tedd be oda az alvóhelyét. Pár napról vagy egy hétről van szó, szerintem nem olyan nagy áldozat addig bent tartani. Főleg az első napokban meg kába lehet,az én cicám napokig vigaszt keresett az ölemben (pedig utál ölben lenni, azóta is), hiszen fájdalmakkal jár a gyógyulás is. Kap majd tölcsért, ami beakadhat bármibe, felügyeletet igényel.


Várd meg inkább a nyarat inkább akkor.

Plusz alap helyzetben is remélem van meleg kuckó biztosítva fent nekik, huzat nélkül.

2020. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja csak nyarig meg ketszer is lehetnek kolykei akar, es a masik macska is vemhes lehet. Nem kene meg tobb felesleges szaporulat. Kerdezo, oldjatok meg, 2-3 hetrol lenne szo, ez annyira nehez, de tenyleg?
2020. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Addig adható nekik fogamzásgátló is,amit hetente kell adni, vagy van ilyen injekció,ami pár hónapra megoldja a fogamzásgátlást.

Persze ez csak nyárig lenne jó megoldás.( Nekem két cicám is szedte)

2020. dec. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Higyjétek el, nem engem kell meggyőzni, hanem a páromat. Örülök, hogy egyáltalán belement az ivartalanításba. Nyár óta rágom a fülét. Igazi falusi gyerek volt, aki abban nőtt fel, hogy a macskákat tejben áztatott kenyérrel etetik. A macskák egyébként a szomszéd néni halála után szoktak át hozzánk, mert a párom is etette őket. Én meg a tengerimalacaimra is vagyonokat költök.


A padlás huzatmentes, jól be is kuckóztak oda. De az most értelemszerűen alkalmatlan. Nem zárható, és nem is tartható felügyelet alatt az öreglány.


A fogamzásgátló tabik, injekciók nem jönnek szóba: végeredményben két nőstény cicára vár ivartalanítás, és egyiknek sem akarom megzavarni a hormonháztartását. Nem is veszélytelen, és nem szeretnék valami rizikós izét tömni beléjük. Jó, a műtét sem épp veszélytelen, de előbb-utóbb sort kell rá keríteni.


Majd rágom a párom fülét, nem tudok mást csinálni. Ha a párom nem adja be a derekát, lemondjuk a műtétet, és menhelyre kerülnek / gazdit keresek nekik. Amit a párom nem akar. Szóval bevetek valami női praktikát...


A fürdőben amúgy nincs fűtés. Van egy kályha, de a párom szüleinek halála óta nem használjuk, hősugárzókkal oldjuk meg. A hálóban és a nappaliban van fűtés. A nappaliban lehetnének. Remélem.

2020. dec. 14. 20:55
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Szóval bevetek valami női praktikát...


hajrá (kacsintós szmájli)

2020. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem is kellett sokat rágnom a fülét / női praktikákat bevetnem. A kérdés tárgytalan. :-) <3 (Igen, igen, a nappaliban laknak majd 2-3 hétig.)
2020. dec. 14. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!